Innen érkezik a legtöbb hal az Unióba

Szerző: Trademagazin Dátum: 2023. 10. 10. 11:30

Az Európai Unióban 2021-ben több mint 1,1 millió tonna vízi élőlényt fogtak ki és tenyésztettek, de Norvégia egymaga túlszárnyalta az EU 27 tagállamát.

Norvégia a halnagyhatalom

Az aquafarming (akvakultúra) az EU-ban egyre nagyobb jelentőséggel bír, amely a halak, puhatestűek és rákfélék ellenőrzött tenyésztését jelenti. Az EU tagállamai különösen az uszonyos halak (például pisztráng, tengeri sügér, ponty, tonhal és lazac) és a puhatestűek (például kagyló, osztriga és kagyló) kihalászásában és tenyésztésében jeleskednek.

Spanyolország, Franciaország, Olaszország és Görögország voltak a legnagyobb vízi élőlény-termelők az EU-n belül 2021-ben, ahol az éllovas spanyolok 276 ezer tonna vízi élőlényt fogtak ki vagy tenyésztettek. A szakértők felhívták a figyelmet arra, hogy az EU-n belüli akvakultúra az elmúlt évtizedben jelentős növekedést mutatott, és számos országban, például Magyarországon is folytak nagyobb mértékű tenyésztési tevékenységek.

Azonban Norvégia kiemelkedik azok közül, akik a vízi élőlények tenyésztésében a legnagyobbak. Norvégiában 2021-ben összesen 1,6 millió tonna vízi élőlényt állítottak elő, ahol a tenyésztett lazac volt a fő termék. Ez azt mutatja, hogy Norvégia igazi hatalom a vízi élőlények tenyésztésében, és továbbra is vezető szerepet játszik ezen a területen.

Kapcsolódó cikkeink