Megegyezés az Artisjussal
Nagy győzelemként értékelhető a tény: az Artisjus elfogadta a Magyar Vendéglátók Ipartestületének az élőszene és az egyedi rendezvények jogdíjára vonatkozó javaslatcsomagját. A vendéglátóhelyeknek jövőre már nem kell egyszerre jogdíjat fizetniük egyidejűleg élő- és háttérzenéért is, tehát az üzlet csak annyi jogdíjat fog fizetni a vegyesen használt gépi és élőzenéért, mintha csak a gépzenét használná – így esély nyílik akár az élőzene-szolgáltatás újra elterjedésére is –, és ha a döntéshozók elfogadják az Artisjus javaslatát, a zenészek foglalkoztatását nem kell igazolnia. A változások másik lényeges eleme az, hogy a speciális rendezvényeken, például borvacsorákon nem a belépődíjjal arányosan határozzák majd meg a jogdíjat, hanem sávos átalányban.
Sikerünk azt bizonyítja – fejtette ki Kovács László, az ipartestület elnöke –, hogy nem lehet elégszer kiállni az érdekeink mellett Ezúttal jókor, megfelelően artikulálva jutottak el érveink a megfelelő helyre. Köszönöm minden érintettnek, amit lehetőségei szerint hozzátett a közös munkához; csak ilyen hozzáállással lehet egy barátságosabb vállalkozói környezetet kialakítani.
Az elnök külön is kiemelte az NGM korábbi vendéglátóipari referenseként dolgozó Zerényi Károly operatív munkáját, akinek köszönetet mondott szakmai támogatásáért.
A 2017. évi díjszabás előkészítésére az Artisjus az érintettek részvételével szakmai munkacsoportot hoz létre, amelynek tagjai jogosulati oldalról az Artisjus, az EJI, a MAHASZ, felhasználói oldalról pedig az ismert vendéglásós érdekképviseletek, közöttük az MVI, a VIMOSZ és a MSZÉSZ.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett
Az indokolatlanul magas áremeléseket a kormány nem tűrte tovább, ezért…
Tovább olvasom >NGM: februárban több mint 3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom – folyamatos a fogyasztói bizalom erősödése
Az év első két hónapjában a kiskereskedelmi forgalom volumene 4…
Tovább olvasom >Az elektronikus számlázásról és valós idejű digitális adatszolgáltatásról kéri a cégek véleményét az adóhatóság
A tájékoztató szerint Magyarország részéről a csomag projektgazdája a Nemzetgazdasági…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nemzetközi árajánlati rendszer – átláthatóbb rendezvényszervezési piac
Nemzetközi árajánlati rendszer bevezetését javasolja a MaReSz a rendezvénypiac számára.…
Tovább olvasom >A Magyar Pékszövetség XIV. Szent István napi Kenyérverseny felhívása
A Magyar Pékszövetség 2025-ben is meghirdette az ország egyik legrangosabb…
Tovább olvasom >Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak…
Tovább olvasom >