KSH: tovább nőtt a kiskereskedelmi forgalom
Júliusban a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers adat szerint 5,4 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 5,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – erősítette meg pénteken kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az év első hét hónapjában a forgalom volumene 6,7 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok egyformán.
A héthavi átlagnál alacsonyabb volt a júliusi növekedés, tavaly augusztus óta a legalacsonyabb volt a forgalom növekedése naptárhatástól megtisztított adat szerint.
Júliusban is a nem élelmiszer jellegű termékek csoportja mutatta a legnagyobb növekedést, a forgalom volumene összességében 9,4 százalékkal volt nagyobb a tavaly júliusinál, ami március óta legszerényebb emelkedés. Ezen belül a bútorok és műszaki cikkek eladása 10,9 százalékkal nőtt a júniusi 11,9 százalék után, de azelőtt három hónapig nem volt kétszámjegyű növekedés. A számítástechnikai és egyéb iparcikkek eladása 7,0 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A textilt, ruházati cikkeket és lábbelit árusító üzletekben 6,7 százalékos növekedést mért a KSH. Az illatszerek forgalma 9,4, a gyógyászati termékeké 5,6 százalékkal emelkedett.
Az árucikkek széles körére kiterjedő, bár a kiskereskedelmi forgalomból 3,5 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 18,9 százalékkal emelkedett.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom 1,9 százalékkal nőtt. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 2,5, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké pedig 0,4 százalékkal emelkedett.
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 3,5 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 18,9 százalékkal emelkedett, folytatva az évek óta tartó bővülést.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalma 5,6 százalékkal nőtt.
Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 996 milliárd forint volt júliusban.
Az országos kiskereskedelmi forgalom 45 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 37 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 18 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: novemberben a fogyasztói árak 3,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos havi értékeket
Novemberben a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az…
Tovább olvasom >EuroCIS 2025: Komoly érdeklődés mutatkozik a kiskereskedelmi technológia szakvására iránt
Az Amazon és a TikTok nemrég egy olyan megállapodást kötött,…
Tovább olvasom >9 százalékkal drágult a tölteni való paprika
A KSH adatai szerint Magyarországon 1,28 ezer hektárról 90,61 ezer…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megjelent a Trade magazin 2024/12-2025/1. száma
A digitális verzió ezúttal is bővített formában, 192 oldalon jelent meg. Alább, a levél alján…
Tovább olvasom >Visszafogott év után erős az ünnepi szezon
Az online vásárlók 74%-a, mintegy 3,1 millió fő készül az…
Tovább olvasom >Régiók harca: ezek a legnépszerűbb ételek a magyarok szerint
Mexikói ételekből az országos átlag ötszöröse fogy Debrecenben, míg Szeged…
Tovább olvasom >