Magazin: Címkézni csak pontosan, szépen…
A termékcímkék kiváló eszközök nyomon követésre, a pontos nyilvántartásra, és nagy segítséget nyújtanak az egyre inkább erősödő online kereskedelemben is. A digitális technológia fejlődésével a címkék is megújulnak.
Szerző: Gyarmati Orsolya
A világjárvány jelentős hatással volt a kereskedelmi folyamatokra, és rávilágított, hogy mennyire fontosak a pontos, naprakész nyilvántartások, amelyekhez a GS1 szabványos termék- és helyazonosítók, illetve a címkék helyes kialakítása elengedhetetlen.
– A GS1 Magyarország több szolgáltatásával is támogatja felhasználóit a vonalkódok helyes kialakításában és azok nyomtatásra történő előkészítésében. Erre szolgál SzabványMenedzser szoftverünk. A kész címkék beküldhetők hozzánk ellenőrzésre, nem utolsósorban képzéseinken bemutatjuk a leggyakoribb címkézési hibákat és azt, hogy hogyan lehet ezeket elkerülni, de lehetőség van cégre szabott tanácsadásra is – mutat rá Burányi Zsófia PR- és marketingmenedzser.
Az online kereskedelem növekvő térnyerésével a vonalkódokra és szabványos azonosítókra még nagyobb feladat hárul.
– A GS1 Magyarország egyik legnépszerűbb szolgáltatását éppen azért fejlesztettük ki, hogy felhasználóinknak azonnal alkalmazható kódolási és címkézési eszközt nyújtsunk, hosszadalmas és drága beruházás helyett. Társaságunk azt a feladatot is felvállalta, hogy a kereskedőkkel egyeztetve a címkeigényeket lehetőleg harmonizáljuk, ezzel is csökkentve a címkézési hibalehetőségek számát – teszi hozzá Burányi Zsófia.
Címkék a pontos információkért
Az élelmiszerek jelölése bonyolult és sokrétű feladat, ahol számtalan előírást kell figyelembe venni, ezért elég sok a hibalehetőség. Az SGS Hungária Kft. abban segít, hogy a javaslatai és észrevételei alapján elkészített jelölések megfelelnek a hatályos nemzeti és nemzetközi szabályozásoknak egyaránt.
– Az egyik leggyakoribb hiba a helytelen termékmegnevezés használata, ahol a partner által választott név nem megfelelő, mert a termék nem elégíti ki például a Magyar Élelmiszerkönyv előírásait. Sűrűn előforduló hiba az allergének nem megfelelő jelölése is. Sajnos a különféle tápérték-összetételre vagy egészségre vonatkozó állítások alkalmazása esetén is gyakran kell kifogásolnunk a jelöléseket, illetve a termékek származását illetően is vannak problémák – hangsúlyozza Steinhardt Márk élelmiszeripari szakértő.
Steinhardt Márk hozzáteszi:
– Szakvéleményeinket minden esetben precízen megfogalmazva, részletes útmutatásokkal kiegészítve készítjük el, így ügyfeleink pontos képet kaphatnak a hibákról és a szükséges módosításokról. Az új típusú koronavírus semmilyen hatással nincs a jelölési előírásokra, az inkább élelmiszer-biztonsági kérdéseket vet fel. Meg kell jegyezni azonban, hogy a WHO jelenlegi állásfoglalása szerint az élelmiszerek vagy a csomagolások felületéről történő megfertőződés gyakorlatilag kizárható.
Digitális utakon
A Mizsepack Kft.-nél a COVID hatására nem tapasztaltak komolyabb változást a csomagolási trendek terén, inkább az látható, hogy partnereik még az eddigieknél is megfontoltabban küldenek megrendelést, s csak a legszükségesebb mennyiséget rendelik.
A Mizsepack innovációk és fejlesztések terén uniós pályázati támogatás keretében digitalizálta a klisékészítést, jelentősen fejlesztette a műbél- és fóliacímke-gyártási területét, valamint korszerűsítette energiagazdálkodását is.
– A trendek egyértelműen a digitális nyomtatás irányába mutatnak nemcsak a példányszámok csökkenése, hanem a digitális technológia utóbbi években produkált rendkívül nagymértékű fejlődése miatt is. Ugyanakkor a gépparkportfólióban ugyanúgy szükség van még a flexo nyomtatási lehetőségre is, hogy a különböző ügyféligényeket kielégíteni és a gazdaságos gyártást biztosítani lehessen – mondja Csuthi Béla ügyvezető igazgató. //
Kapcsolódó cikkeink
Hideg konyha
A funkcionalitás igénye, a digitalizáció folyamatának felgyorsulása, a fogyasztói trendek…
Tovább olvasom >Többen dolgoznak a magyar agráriumban, mint a rendszerváltozáskor
Többen dolgoznak a magyar agráriumban, mint a rendszerváltozáskor – jelentette…
Tovább olvasom >Mesterséges intelligencián alapuló fejlesztést valósított meg az Adony Logisztikai Központ Kft.
Mesterséges intelligencián és szenzortechnológián alapuló fejlesztést valósított meg az Adony…
Tovább olvasom >További cikkeink
Aprópénztől csörgő zsebek
A tavalyi évhez képest, amikor az életünk a feje tetejére…
Tovább olvasom >Van okunk óvatos optimizmusra
Hogyan alakul a magyar gazdaság a következő években? Milyen kihívásokkal…
Tovább olvasom >A beszállítói és beszerzői célok ugyanazok, de csatornánként mások a kihívások és tervek – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
Keddtől a kiskereskedelem tudományában mélyedhettek el az FMCG-szabadegyetem hallgatói a…
Tovább olvasom >