Az online csoportmunka iránt is nagy lett az érdeklődés a koronavírus miatt
A hazai cégek is komolyan készülnek arra a helyzetre, ha dolgozóikkal távmunka keretében kell tartaniuk a kapcsolatot a koronavírus terjedése kapcsán hozott esetleges óvintézkedések miatt. Ahhoz, hogy egy ilyen helyzet minél kevesebb problémát okozzon a működésükben, a szükséges infrastruktúrának is rendelkezésre kell már állnia, mire az ezt érintő döntést meghozzák. Az Invitech tapasztalatai szerint a magyarországi vállalkozások a jelenleg otthonról dolgozó kollégáik létszámának sokszorosát kiszolgáló sávszélesség igénybevételére készülnek fel, de például a videokonferenciák lebonyolításához szükséges megoldások iránt is élénk az érdeklődés.
Marton László, az Invitech vállalati értékesítési vezérigazgató-helyettese
Az infokommunikációs szolgáltatónál a koronavírus (COVID-19) olaszországi megjelenésével egyidőben kezdték tapasztalni, hogy jelentősen növekszik a sávszélesség-bővítési lehetőségek iránti érdeklődés, hiszen egyre több magyarországi cég vette elő a krízishelyzetekre vonatkozó intézkedési terveit, amelyben az első tennivalók között szerepel a távmunkát minél szélesebb körben lehetővé tévő technikai feltételek azonnali megteremtése.
„A felkészülés természetesen nem a pánik része, itt nagyon komoly cégek a lehető legkörültekintőbb módon elkészített üzletfolytonossági terveik alapján járnak el. Minket sem ért meglepetésként a megnövekedett igény, hiszen pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy az internetes elérés alapvető fontosságú egy ilyen helyzet kezelésében akár rövid, akár hosszú távról beszélünk. Ugyanilyen megnövekedett érdeklődés tapasztalható az online csoportmunkákat és értekezleteket lehetővé tévő megoldások, valamint a videokonferenciák és -hívások lebonyolításához szükséges eszközök iránt. Ezt a folyamatot az is erősíti, hogy több országban is átmenetileg csak ilyen módon kívánnak érintkezni, tárgyalni az egyes vállalatok akár belföldi, akár külföldi partnereikkel” – fogalmazott Marton László, az Invitech vállalati értékesítési vezérigazgató-helyettese.
A társaság tapasztalatai szerint a hazai nagyvállalatok és közepes méretű vállalkozások közül olyanok is akadnak, akik a sávszélesség tényleges bővítésével még kivárnak, de annak technikai feltételeit már most igyekeznek megteremteni, például erősebb routerek beszerzésével. Tipikus példa, hogy az eddig 100MB/másodperces adatátvitelt igénybe vevő megrendelők egy része arra készül fel, hogy szükség esetén az 1GB/másodperces adatátvitelre is képesek legyenek, így lehetővé téve, hogy tömegesen dolgozhassanak otthonról az érintett munkavállalók.
Kapcsolódó cikkeink
Magazin: Krisán László: „A válságkezelésben mindenkinek van felelőssége”
Az elmúlt időszakban számos tényező nehezítette a hazai vállalkozások mindennapi…
Tovább olvasom >Győrffy Balázs: „Az élelmiszeripar stratégiai jelentőségű ágazat”
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) közel 400 ezer tagjának érdekében…
Tovább olvasom >Magazin: FMCG: járvány után az árak
Amikor e cikk születik, még nem látni a teljes éves…
Tovább olvasom >További cikkeink
Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >Díjemelés a Magyar Postánál: ennyibe kerülnek majd a leggyakoribb postai szolgáltatások 2025-ben
A Magyar Posta célkitűzése továbbra is az, hogy hatékonyan és…
Tovább olvasom >Nébih: rénszarvasmotívummal ellátott kerámiatálat hívott vissza az LPP Hungary Kft.
A SINSAY márkájú, rénszarvasmotívummal ellátott kerámiatálat a termékről leváló fóliaréteg…
Tovább olvasom >