Párlatkészítő technológiát fejleszthet ki a miskolci Hagyó Kft.
Több mint 360 millió forintból fejleszthet ki párlatkészítő technológiát a borászati, pálinkafőző és gyümölcsfeldolgozó berendezések tervezésével, gyártásával és kivitelezésével foglalkozó miskolci Hagyó Kft. – közölte a cég az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a projekt célja egy innovatív pálinka- és párlatkészítő technológiai rendszer prototípusának és annak részegységeinek kifejlesztése és egy exportképes élelmiszeripari gyártóberendezés-család létrehozása.
A Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése című pályázati felhívásban egy olyan innovatív fejlesztés valósul meg, melyben egy komplex párlatkezelő technológiát dolgoznak ki.
Mint írták, annak ipari alkalmazása esetén „magas minőségű, a piacnak leginkább megfelelő, irányítottan és tudatosan befolyásolt párlatok minőségi párlatok előállítása válik lehetővé”, lerövidítve azok pihentetési és érlelési idejét.
A beruházásban az Ipar 4.0 alapján kifejlesztenek egy új konstrukciójú modern, az inert gázok szabályozott használatára alkalmas lepárló- valamint egy párlatérlelő és felügyelő berendezést is – közölték.
A projekthez a Hagyó Kft. 225,41 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el az Innovatív pálinka és párlatkészítő technológiai rendszer prototípusa és részegységei kifejlesztése című pályázattal, mely a Széchenyi Terv Plusz programban valósul meg.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a vállalat nettó árbevétele a legutóbbi üzleti évben 629,2 millió forint, egy évvel korábban 674,4 millió forint volt. Adózott eredménye 2022-ben 6,5 millió forintot, míg 2021-ben 13,2 millió forintot tett ki.
Kapcsolódó cikkeink
Szűkülő piacon kell boldogulniuk a pálinkafőzdéknek
A magyar pálinkafőzdék egyre nehezebb helyzetben találják magukat, ahogy a…
Tovább olvasom >Visszajönnek a klasszikus pálinkaízek
2024 igazán jó évnek számított a gyümölcsök tekintetében az Alföldön,…
Tovább olvasom >Zsugorodó polcokon
Piac, természet, jogszabályok – egyik sem kímélte túlságosan a minőségi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az árrés nagyon nem a profit, de akadnak rá nemzetközi példák is
A március 17-től élő árrésstop bevezetése nem volt teljesen váratlan,…
Tovább olvasom >Árrésstop Magyarországon: Kik az érintettek, és valóban indokolt a kormányzati beavatkozás?
A magyar kormány március 17-től – egyelőre május 31-ig –…
Tovább olvasom >A globális kihívások ellenére 2025-ben is a kitörési pontokat keresik a kkv-k
A 2025-ös gazdasági előrejelzések szerint a vállalkozásoknak számos kihívással kell…
Tovább olvasom >