Idén is folytatja közös baleset-megelőzési programját a Dreher Sörgyárak és a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság
Itt a nyár, ezzel együtt pedig a szabadtéri programok és a fesztiválok szezonja. Sokan ülnek autóba, hogy a hétvégét vagy akár az egész hetet a Balatonon vagy más vízparton töltsék. Ebben az időszakban nagy lehet a kísértés, hogy lazábban kezeljük a szabályokat, ezért kiemelten fontos az ittas vezetés veszélyeire is felhívni a figyelmet. A Dreher Sörgyárak és a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság június 24-én közös baleset-megelőzési akciót tartott, amely során a rendőrök a Balaton környékén utazók közül közel 2000 járművezetőt ellenőriztek. 2 kivétellel mindegyik, az ellenőrzésben résztvevő sofőr alkoholszonda vizsgálata negatív eredménnyel zárult. Ők a Dreher 24 jóvoltából egy doboz ízesített alkoholmentes itallal folytathatták útjukat.

Jutalmazták a felelős autóvezetőket
A Dreher Sörgyárak már hosszú évekkel ezelőtt zéró toleranciát hirdetett a fiatalkorúak, a kismamák és az autóvezetők alkoholfogyasztása kapcsán. Az ikonikus gyár 2009-ben indította útjára Ésszel-iszom! programját annak céljából, hogy a felelős alkoholfogyasztásra és a mértékletesség fontosságára hívja fel a figyelmet. Ennek keretében fórumaikon, sörtúráikon és eseményeiken is folyamatosan edukálják a fogyasztókat a felelős alkoholfogyasztásról, valamint évek óta közös baleset-megelőzési programot hirdetnek a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitánysággal.
„Mindannyian vártuk már a nyári programokat, az utazásokat és a fesztiválokat, ugyanakkor kiemelten fontos, hogy felhívjuk a járművezetők figyelmét a felelős döntés fontosságára”
– mondta Szabó Ibolya, a Dreher Sörgyárak vállalati kapcsolatok vezetője. A negatív alkoholszonda eredményt produkáló járművezetőket és felnőtt utasaiknak idén is megköszönték a felelős hozzáállást: összesen 2000 doboz ízesített alkoholmentes sört osztottak ki az akció során. Az együttműködés következő baleset-megelőzési akciója augusztusban várható.
Tavaly a veszprémi, a balatonalmádi, a balatonfüredi és a tapolcai rendőrkapitányságok a 2 napos ellenőrzés alatt összesen 2302 autóvezetőt szondáztattak meg. A negatív alkoholszonda eredményt produkáló autóvezetők és felnőtt utasaik között közel 3000 doboz ízesített alkoholmentes Dreher 24 terméket osztottak szét az akcióban résztvevő hostess-ek.
A felelős alkoholfogyasztás jegyében a Dreher Sörgyárak célul tűzte ki, hogy 2030-ra termékportfóliójának 20%-a alkoholmentes termékekből fog állni. A Dreher 24 márka alkoholmentes családja idén a maracuja-sárgadinnye ízesítésű variánssal bővült.
Kapcsolódó cikkeink
Kastélyosdombó lett a magyar komló fővárosa
A „magyar komló fővárosává” vált egy Somogy megyei pár száz…
Tovább olvasom >Óriási felvásárlási láz kezdődött az alkoholos italoknál
Megugrott az április-júniusi negyedévben a Zwack bevétele és nyeresége annak…
Tovább olvasom >Az Aldi személyi igazolványt kér mindenkitől, aki alkoholt vásárol
Alkoholtartalmú termékek vásárlása esetén mostantól mindenkitől elkérik a személyi igazolványt,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új ízzel áll elő a Coca-Cola, kimondottan fiatalok számára
A Coca-Cola új íze a Dreamworld, amely a 2022-ben hódító…
Tovább olvasom >A Johnson & Johnson leállítja a talkum-alapú babapúder globális értékesítését
A Johnson & Johnson 2023-ban leállítja a talkum alapú babapúder…
Tovább olvasom >Az otthon elkészített jegeskávéra szavaznak a magyarok a Costa Coffee felmérése szerint
Nyáron a forróságban nincs is jobb, mint egy csésze jegeskávé:…
Tovább olvasom >