„Hal helyett hálót” adott 53 településnek az Élelmiszerlavina
Ötvenhárom településen, összesen 110 hektárnyi földterületen indult el a tavaszi munka a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és a Syngenta Élelmiszerlavina programjában. Az itt megtermelt egészséges élelmiszernövények, zöldségfélék nehéz sorsú emberekhez kerülnek majd. A program történetében eddig 100 ezer ember kapott kézzelfogható segítséget.
A társadalmi célú program főszereplői az elmúlt években főként a hátrányos helyzetű térségekből kerültek ki, idén már az ország 16 megyéjében vannak résztvevői a hatodik alkalommal elindult Élelmiszerlavinának, mondta Cseh Balázs, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület elnöke egy mai, felsőmocsoládi rendezvényen.
– Ebben az évben minden eddiginél több, összesen 53 önkormányzatot és civil szervezetet kezdte el a tavaszi munkát – mondta Cseh Balázs. – A résztvevők vállalták, hogy a földjeiken a Syngenta által felajánlott több millió forint értékű zöldség vetőmagból szakmai felügyelettel élelmiszernövényeket termelnek. A munkába rászorulókat vonnak be, majd a terményeket odaadják nekik és a környéken élő többi hátrányos helyzetű, időskorú, fogyatékkal élő embernek.
Ily módon, mint az Élelmiszerlavina mottója is kifejezi: „hal helyett hálót” adunk a nehéz helyzetű embereknek, tette hozzá Novodomszky Éva. A népszerű műsorvezető, a program jótékonysági nagykövete szerint ők így egyrészt kézzelfogható segítséget kapnak, másrészt visszavezetheti őket a munka világába és akár a saját kertjükben ismét meg-termelhetik a család számára szükséges élelmiszereket.
– 2014-ben több mint 13 ezer emberen segített Élelmiszerlavina. A résztvevők földjein tavaly összesen csaknem 170 tonna egészséges élelmiszernövényt termesztettek, több mint ezer ember aktív bevonásával. Az kezdeményezés története során eddig már így több mint 100 ezer hátrányos helyzetű ember kapott segítséget – mondta Czigány Tibor, a Syngenta ügyvezető igazgatója. – Cégünk kiemelten fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást, ezért úgy döntöttünk, idén nagyobb mértékű felajánlást teszünk, amelynek révén meg több településen indulhatott el a közösségi program és várhatóan még nagyobb mennyiségű zöldségféle jut majd el hátrányos helyzetű emberekhez.
A Somogy megyei Felsőmocsoládon a 435 lelkes település lakóinak mintegy negyede részesül majd a terveink szerint a megtermelt élelmiszernövényekből, mondta Mocsai Tamás polgármester. Mint megtudtuk: az önkormányzat három területén kezdték el a munkát. Ezeken egyebek mellett vöröshagymát, paradicsomot, burgonyát termelnek szak-ember irányításával, mintegy 30 helybéli aktív bevonásával. A megtermelt javakat nyugdíjasok, nagycsaládosok, rászorulók vihetik majd haza. Mocsai Tamás hozzátette: a településen bőven vannak még parlagon heverő termőföldek, amelyeket jelen pillanatban nem hasznosítanak gazdái. Örvendetes lenne, ha minél többen térnének vissza az otthoni gazdálkodáshoz.
Kapcsolódó cikkeink
Tájékoztatót adott ki az ENAR adatok támogatáspolitikai felhasználásról az Agrárminisztérium
Az uniós forrásból finanszírozott állatalapú támogatások esetében elvárás az állatok…
Tovább olvasom >Egyhangú támogatást kapott a 2027 utáni gazdaközpontú agrárpolitika
Az EU-tagállamok agrárminiszterei tanácsi következtetéseket fogadtak el a 2027 utáni…
Tovább olvasom >Lassú, de folyamatos növekedés jellemzi a napraforgó termelői árát
Az Oil World szakértői a 2023/2024. évihez képest 9 százalékkal…
Tovább olvasom >További cikkeink
A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >K&H: ajándékot, de mit és melyik boltból?
A karácsonyi ajándékozás során a fiatalok körében a ruhák vannak…
Tovább olvasom >Gyümölcslékoncentrátum-gyártót vásárolt az Eckes-Granini Németországban
Európa egyik vezető gyümölcslégyártója, az Eckes-Granini megvásárolta Németországban a gyümölcsital-koncentrátumok…
Tovább olvasom >