Első alkalommal díjazott női tulajdonú vállalkozásokat a Visa Magyarországon, nyert a Fajszi Paprika Manufaktúra
Első alkalommal díjazott női tulajdonú vállalkozásokat a Visa Magyarországon, az öt nyertes egyenként 2 millió forintos támogatást és egyéves mentorációt kapott – közölte a Visa pénteken az MTI-vel.
A Visa She’s Next elnevezésű programjában női tulajdonú vállalkozásoknak nyújt finanszírozási, cégvezetési illetve fejlesztési segítséget. A Magyarországon márciusban meghirdetett pályázatra csaknem négyszáz vállalkozás jelentkezett, amelyeknek a 87 százaléka mikrovállalkozás volt a legkülönbözőbb iparágakból, többek között az egészség/életmód, a kiskereskedelem, a divat és a művészet területéről.
Június 15-én egy szakértőkből és vállalkozókból álló csapat hallgatta meg a tíz döntős pályázó koncepcióját és üzleti tervét. A zsűri ezután választotta ki az öt győztest.
A nyertesek között van a Fajszi Paprika Manufaktúra, amely már 1990 óta foglalkozik magyar gazdaságból származó kézműves fűszerpaprika termesztésével és feldolgozásával, közel 30 hektáron. A pályázati támogatást elsősorban eszközfejlesztésre, az üzemméret növelésére és egy üvegház kialakítására szeretnék felhasználni.
Az egyedi bútorok készítésével foglalkozó Fatipli Műhely elsődleges célja a műhely gépparkjának fejlesztése, valamint egy elsősorban nőknek szóló famegmunkáló és bútorkészítő workshopprogram elindítása.
A Kitec Educations anyanyelvi tanárok alkotta nemzetközi csapattal a projekt alapú oktatást népszerűsíti. A támogatást a ‘Green Farm’ Oktatási Központ megteremtésére szeretnék fordítani. Ez az öko szemléletű oktatókert lehetővé teszi, hogy a gyerekek a nyelvi ismeretek mellett kézzelfogható tapasztalatokat szerezzenek a fenntarthatóság és környezetvédelem témájában.
A PregHello mobilapplikáció célja, hogy megkönnyítse a kismamák mindennapi életét. A pályázati támogatást a felhasználói felület bővítésére használnák, hogy a szülés utáni időszakban is hasznos információhoz jussanak a családok, valamint hogy továbbfejlesszék vállalkozásuk működését.
A támogatást és a mentorálást elnyerte a Seed Bonbon Handmade is, amely ültethető magbonbonokat és magpapírokat készít irodai papír újrahasznosításával. Ezek a termékek környezetbarát ajándékként használhatók fel, hiszen növénymagokat rejtenek magukban. A támogatást a nemzetközi piacra lépéshez és az ezzel járó logisztikai kihívások leküzdéséhez szeretné felhasználni a vállalkozás.
Felidézték, hogy a Visa 2020-ban többéves kötelezettségvállalást tett 50 millió kis- és középvállalkozás digitalizálására, egyben összpontosítva a nők gazdasági fejlődésének elősegítésére. A Visa She’s Next program 2020-as indulása óta a cég több mint 2,8 millió dollárt fordított több mint 260 női vállalkozó támogatására és mentorálására világszerte. A kezdeményezéshez 2023 tavaszán Magyarország és Szlovákia is csatlakozott.
Kapcsolódó cikkeink
Gyors, egyszerű, hatékony innovációiért díjat kapott a K&H
Idén harmadik alkalommal, összesen tíz kategóriában díjazta a Visa a…
Tovább olvasom >Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket…
Tovább olvasom >A Visa adatai alapján kiderül, hogyan élénkíti a francia gazdaságot a megnövekedett fogyasztás a 2024-es párizsi olimpiai játékokon
A Visa, az olimpiai és paralimpiai játékok hivatalos fizetéstechnológiai partnere,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Lélegzethez jutottak a kisbenzinkutak
Határozott fellépésre és kölcsönös tárgyalókészségre volt szükség ahhoz, hogy kisbenzinkutak…
Tovább olvasom >Prémium legyen, de fenntartható is – a legifjabb generáció elvárásai
A kiskereskedelmi szereplők kénytelenek lesznek egyre nagyobb figyelmet fordítani fenntarthatósági…
Tovább olvasom >A TikTok hódítója: Dubaji csokiőrület a Lidlben
A karácsonyi ünnepek közeledtével egyre nagyobb kereslet mutatkozik egy igazán…
Tovább olvasom >