Bisnode: csaknem 6 százalék a dinamikus magyar cégek aránya Európában
A magyar cégek aránya csaknem 6 százalékot tesz ki Európa legdinamikusabban növekvő cégeinek listáján – közölte Bisnode Magyarország Kft. csütörtökön az MTI-vel.
Az Inc. magazin az Egyesült Államokban 2007 óta publikálja a legnagyobb növekedést elérő cégek ötezres listáját, Európára másodszorra készítettek ilyen elemzést.
A Bisnode Magyarország Kft a legjobban fejlődő magyar vállalkozások teljesítményét elemezve közölte: az erősödő mezőny ellenére a magyar cégek száma csaknem százzal, 185-ről 280-ra nőtt egy év alatt, ezzel Magyarország a korábbi kilencedik helyről a hetedikre került a legtöbb céget felvonultató európai országok között.
A tavalyi TOP 10 országból Nagy-Britannia több mint duplájára növelte részarányát a listán, így a hetedikről a második helyre lépett.
Az idén a feldolgozóipar aránya megerősödött, átvette a vezetést a 14 százalékon stagnáló építőipartól, a kiskereskedelem 3 százalékpontos emelkedést követően feljött a harmadik helyre a hatodikról, míg az üzleti termékek és szolgáltatások iparága 3 százalékpontos csökkenéssel visszaszorult a negyedik helyre, az étel- és italgyártás pedig 4 százalékpontos mérséklődéssel a hatodik helyen zárt, a szállítás és logisztika 1 százalékpontos esést követően maradt az ötödik. A legalacsonyabb részaránnyal a számítógépalkatrész-gyártók kerültek fel a listára mindössze 7 céggel, közülük kettőt Magyarországon jegyeztek be.
A Bisnode elemzése szerint a lajstromozott magyar cégek között a kiskereskedelmi, az építőipari továbbá a szállítás és logisztikai cégek némileg felülreprezentáltak az európai arányokhoz képest, az üzleti termékekkel és szolgáltatásokkal, illetve IT szolgáltatásokkal foglalkozók viszont valamelyest alulteljesítettek, a feldolgozóipar pedig igazodott az európai átlaghoz.
A magyar élbolyba tartozó tíz vállalkozás 2011 és 2014 között összesen több mint 500 százalékos bevétel-növekedést produkált, ezzel együttesen több mint 37 milliárd forint bevételt értek el.
A 2016-os listán szereplő magyar cégek 2014. évi összárbevétele 861,28 milliárd forint volt, melyet 2015-re további 10 százalékkal mintegy 950 milliárdra növeltek, miközben adózás előtti eredményük 60,5 milliárd forintról 73,8 milliárd forintra emelkedett – tájékoztatott a Bisnode Magyarország. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Márkaépítés üzleti díjak útján
Minden márka folyamatosan szembesül az ügyfelekért folytatott hatalmas versennyel, amelyben…
Tovább olvasom >EY: a magyar cégek növekvő külföldi szereplését mutatja a hazai felvásárlási piac
A hazai cégek külföldi ügyleteinek növekedése volt 2021-ben a magyar…
Tovább olvasom >Opten: tovább csökkent a cégvezetéstől eltiltottak száma
Három éve csökken a cégvezetéstől újonnan eltiltott magánszemélyek száma Magyarországon;…
Tovább olvasom >További cikkeink
A technológiai fejlődés és az üzleti utazások
Az International Workplace Group (IWG) – a hibrid munkamegoldások piacának…
Tovább olvasom >K&H: ajándékot, de mit és melyik boltból?
A karácsonyi ajándékozás során a fiatalok körében a ruhák vannak…
Tovább olvasom >Gyümölcslékoncentrátum-gyártót vásárolt az Eckes-Granini Németországban
Európa egyik vezető gyümölcslégyártója, az Eckes-Granini megvásárolta Németországban a gyümölcsital-koncentrátumok…
Tovább olvasom >