A VIMOSZ egyetért a közétkeztetési rendelet elhalasztásával
A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) egyetért az új közétkeztetési rendelet hatályba lépésének elhalasztásával. Gál Pál Zoltán, a szervezet elnöke az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a rendelet szeptemberi bevezetése komoly nehézséget jelentett volna, a változtatások kidolgozásához időre van szükség.
Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériuma család- és ifjúságügyért felelős államtitkára csütörtökön sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy szeptember helyett csak január elsején lép hatályba a közétkeztetésről szóló rendelet, amely szabályozza az iskolai menzákon, kórházakban adandó ételek elkészítését, tápanyagtartalmát, és mérföldkő a sófogyasztás csökkentésében.
A VIMOSZ elnöke szerint az élelmiszeripar nem volt felkészülve a rendelet hatályba lépésére, pedig – mint megjegyezte – hasznos lenne, ha már gyártáskor csökkenne a só- és cukortartalom a termékekben, és megfelelő normatív támogatás segítené a változtatások bevezetését.
Gál Pál Zoltán a közleményben utalt arra, hogy a VIMOSZ-hoz tartozó vállalatok tagjai a mintamenza programnak, mert fontosnak tartják, hogy „a reformlépések életszerűek legyenek és a valós körülményekhez igazodjanak”. Ennek érdekében a „végpontokon”, a konyhákban, az étkezdékben meg kell teremteni a szükséges feltételeket, amelyhez fejlesztési források kellenek – írta a szervezet elnöke.
A VIMOSZ nyitott minden olyan változásra, amelyet táplálkozástudományi kutatások eredményei támasztanak alá, de egyetért azzal, hogy ezek kidolgozásához még időre van szükség – olvasható a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Megjelent a Trade magazin 2024/12-2025/1. száma
A digitális verzió ezúttal is bővített formában, 192 oldalon jelent meg. Alább, a levél alján…
Tovább olvasom >Visszafogott év után erős az ünnepi szezon
Az online vásárlók 74%-a, mintegy 3,1 millió fő készül az…
Tovább olvasom >Régiók harca: ezek a legnépszerűbb ételek a magyarok szerint
Mexikói ételekből az országos átlag ötszöröse fogy Debrecenben, míg Szeged…
Tovább olvasom >