A világ vezető laboratóriumi hústermelőjévé válna az Egyesült Királyság
Az Egyesült Királyság világelső kíván lenni a laboratóriumi hús előállításában, ahogy az előrejelzések szerint az ágazat gyorsan növeli piaci részesedését az élelmiszeriparban – állítja a GovGrant tanulmánya.
A GovGrant jelentése szerint a laboratóriumi hús, amely a hús állati sejtekből való laboratóriumi tenyésztéssel történő előállítását jelenti, 2035-re várhatóan a globális húsfogyasztás közel negyedét teszi majd ki.
Szellemi tulajdonjogi szakértők szerint a laboratóriumi húsok piacán működő brit szervezetek már 28,55 millió font értékű forráshoz jutottak, és ezzel csak Izrael, Hollandia, Szingapúr és az Egyesült Államok előzi meg őket. Jelenleg a HigherSteaks áll az országban az első helyen a legnagyobb összegű ágazati tőkebefektetéssel, ami Európában a hatodik helyen áll.
Az Egyesült Királyságban a sejtalapú húsok piaca az előrejelzések szerint az összeurópai piac értékének több mint felét képviselheti.
„Most, hogy az FDA biztonságosnak minősítette a laboratóriumi húst, a piacnak igazán be kell indulnia” – véli Alec Griffiths, a GovGrant IP-menedzsere. „Emiatt minden eddiginél fontosabb, hogy a vállalatok védjék eszközeiket, így az elkövetkező hónapokban és években várhatóan felgyorsul a szabadalmi bejelentések száma és rengeteg új arccal is találkozhatunk az ágazatban.„
Adam Simmonds, a GovGrant kutatási munkatársa hozzátette:
„Bár az Egyesült Királyság némi lemaradásban van az USA-hoz képest, még mindig vezető innovátor ezen a területen. Ráadásul a hatalmas potenciális fogyasztói kereslet ösztönzőleg hat a vállalatokra a további innováció és termékeik védelme terén.”
„Izgalmas növekedési területté válhat ez az Egyesült Királyság számára, különösen azért, mert nem sok nemzet rendelkezik az ilyen hús előállításához szükséges szakértelemmel. Ez lökést adhat a brit termelőkbe való beruházásoknak, akik teljes mértékben ki akarják majd használni a kereslet várható fellendülését.”
Kapcsolódó cikkeink
Ezrek tüntettek Londonban a farmokra kivetett örökösödési adó ellen
Ezrek tüntettek kedden Londonban a mezőgazdasági vállalkozásokra kivetett örökösödési adó…
Tovább olvasom >Tovább erősödnek hazánk agrárkapcsolatai az Egyesült Királysággal
Tovább kell erősíteni az együttműködést a mezőgazdaság és a kereskedelem…
Tovább olvasom >Megnőtt a vegán ételek iránti kereslet a brit reptereken
Az Egyesült Királyság legnagyobb, a London Stansted, az East Midlands…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >