A költségek csökkentése mellett a járvány visszaszorításában is segíthet, ha a cégek digitalizálják HR-folyamataikat
Az évnek ennek az időszakában, néhány hét leforgása alatt, több mint 160 órát fordítanak adminisztratív feladatokra a hazai vállalatok HR-esei – derült ki az EY online rendezvényén. A folyamatok digitalizációja csökkenti a terület költségeit és hatékony eszköz a koronavírus-járvány elleni védekezésben, hiszen minimalizálja a szükséges fizikai kontaktusok számát.
Az év legsűrűbb időszaka következik a magyarországi vállalatok HR-osztályain. Ilyenkor esedékes ugyanis a munkavállalói adókedvezményekről szóló nyilatkozatok, a munkáltatói jövedelemigazolások és a cafeteriával kapcsolatos dokumentációk kiállítása. A cégek átlagosan 169 órát töltenek csak ezekkel az adminisztrációs feladatokkal az EY webináriumán megkérdezett vezetők szerint.
„Ezek a folyamatok ma már jelentős mértékben digitalizálhatóak. Az EY segítséget kínál ebben a vállalkozásoknak digitális fejlesztéseivel és megoldásaival” – emelte ki Bedő Krisztina, az EY személyügyi tanácsadással foglalkozó üzletágának partnere. „Elég egy internetes felületre megfelelően feltölteni az egyéni dokumentációt, ami elektronikus aláírással hitelesíthető is. Ezáltal elkerülhető a nyomtatás, a borítékolás és a személyes átadás. A cégek így nem csak időt és költséget takaríthatnak meg, de a szükséges fizikai kontaktusok mellőzésével az egészségügyi kockázatok is minimalizálhatók” – tette hozzá.
A digitális fejlesztések legnagyobb előnyének a költséghatékonyságot, illetve az adatok egyszerű elektronikus tárolását tartják az EY által megkérdezett HR-vezetők. A cég fejlesztései azonban más pozitívumokkal is járnak. „A vállalati bérszámfejtés rengeteg adattal dolgozik. Ezek ismerete is hozzájárulhat a jövőbeni munkafolyamatok és a munkavállalói költségek hatékony tervezéséhez” – hangsúlyozta Bedő Krisztina.
Még nem futott ki az időből az a vállalkozás, amely úgy dönt, hogy áttér az év végén és jövő év elején aktuális HR-adminisztráció elektronikus megoldására. Az EY fejlesztéseit rövid idő alatt és fokozatosan is be lehet vezetni. Akár egy-egy dokumentum digitalizálásával is számos munkaóra takarítható meg.
Kapcsolódó cikkeink
Élesen eltér a felsővezetők és a felhasználók véleménye a mesterséges intelligencia megbízhatóságáról – nemzetközi felmérés
Élesen eltér a felsővezetők és a felhasználók véleménye a mesterséges…
Tovább olvasom >K&H: megtörtént a fordulat, előkerültek a hitelesek
A lakossági hitelezés egyértelműen fordulóponthoz érkezett. A 2023 eleji visszaesés…
Tovább olvasom >Új magyar applikáció támogatja a munkavállalók mentális jóllétét
A munkahelyi mentális egészség kérdése egyre nagyobb kihívást jelent a…
Tovább olvasom >További cikkeink
WHO: 50 százalékos drágulást sürgetnek a dohány, az alkohol és a cukros üdítők esetében
A következő tíz évben legalább 50 százalékkal kellene növelni a…
Tovább olvasom >Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban
Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban az S&P Global…
Tovább olvasom >Így változnak a gyógyszerárak: árkorlátozást vezetett be a kormány
Július 1-jétől életbe lépett a Nemzetgazdasági Minisztérium gyógyszerekre vonatkozó árkorlátozása,…
Tovább olvasom >