A költségek csökkentése mellett a járvány visszaszorításában is segíthet, ha a cégek digitalizálják HR-folyamataikat
Az évnek ennek az időszakában, néhány hét leforgása alatt, több mint 160 órát fordítanak adminisztratív feladatokra a hazai vállalatok HR-esei – derült ki az EY online rendezvényén. A folyamatok digitalizációja csökkenti a terület költségeit és hatékony eszköz a koronavírus-járvány elleni védekezésben, hiszen minimalizálja a szükséges fizikai kontaktusok számát.
Az év legsűrűbb időszaka következik a magyarországi vállalatok HR-osztályain. Ilyenkor esedékes ugyanis a munkavállalói adókedvezményekről szóló nyilatkozatok, a munkáltatói jövedelemigazolások és a cafeteriával kapcsolatos dokumentációk kiállítása. A cégek átlagosan 169 órát töltenek csak ezekkel az adminisztrációs feladatokkal az EY webináriumán megkérdezett vezetők szerint.
„Ezek a folyamatok ma már jelentős mértékben digitalizálhatóak. Az EY segítséget kínál ebben a vállalkozásoknak digitális fejlesztéseivel és megoldásaival” – emelte ki Bedő Krisztina, az EY személyügyi tanácsadással foglalkozó üzletágának partnere. „Elég egy internetes felületre megfelelően feltölteni az egyéni dokumentációt, ami elektronikus aláírással hitelesíthető is. Ezáltal elkerülhető a nyomtatás, a borítékolás és a személyes átadás. A cégek így nem csak időt és költséget takaríthatnak meg, de a szükséges fizikai kontaktusok mellőzésével az egészségügyi kockázatok is minimalizálhatók” – tette hozzá.
A digitális fejlesztések legnagyobb előnyének a költséghatékonyságot, illetve az adatok egyszerű elektronikus tárolását tartják az EY által megkérdezett HR-vezetők. A cég fejlesztései azonban más pozitívumokkal is járnak. „A vállalati bérszámfejtés rengeteg adattal dolgozik. Ezek ismerete is hozzájárulhat a jövőbeni munkafolyamatok és a munkavállalói költségek hatékony tervezéséhez” – hangsúlyozta Bedő Krisztina.
Még nem futott ki az időből az a vállalkozás, amely úgy dönt, hogy áttér az év végén és jövő év elején aktuális HR-adminisztráció elektronikus megoldására. Az EY fejlesztéseit rövid idő alatt és fokozatosan is be lehet vezetni. Akár egy-egy dokumentum digitalizálásával is számos munkaóra takarítható meg.
Kapcsolódó cikkeink
Az Aldinál nőnek a reálbérek az idén
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt.-nél 8 százalékkal emelik a béreket…
Tovább olvasom >Fúzióra lépett az elismert hazai HR szolgáltató, a JobGroup
A Job Személyzeti Tanácsadó Kft. – JobGroup – megvásárolta a…
Tovább olvasom >Több, mint 125 ezren vehetik fel a munkáshitelt?
Egyre több részletet árul el a kormány a munkáshitellel kapcsolatban.…
Tovább olvasom >További cikkeink
Szárnyal a gyorskereskedelem Indiában
Az indiai fogyasztók – különösen a fiatalabbak – egyre gyorsabb…
Tovább olvasom >Megújítja digitális hűségprogramját a német REWE Group
Adatvezérelt technológiákkal átfogoan megújítja a REWE és Penny vásárlók számára…
Tovább olvasom >Bezárja zambiai üzemét a Lactalis
A Lactalis Csoport bizonyos piaci dinamikákra hivatkozva bezárja zambiai üzemét…
Tovább olvasom >