Luxemburgban terjeszkedik a francia E.Leclerc
Meg nem nevezett összegért vásárol meg a 23,5%-os piaci részesedésével Franciaországban piacvezető E.Leclerc szupermarketlánc 27 luxemburgi üzletet a Louis Delhaize Grouptól. A megállapodás révén az E.Leclerc megnyitja első üzleteit Luxemburgban. A 27 üzletbe az ország különböző pontjain működő két Cora hipermarket, 12 Match szupermarket és 13 Smatch kisbolt tartozik.
A tranzakció várhatóan 2023 negyedik negyedévében zárul le, és az E.Leclerc ígérete szerint az üzletekben mind az 1200 munkahely megmarad.
Az E.Leclerc közleményében úgy fogalmazott, hogy az akvizíció megerősíti a vállalat jelenlétét egy versenyképes európai piacon az általa uralt formátumokban és egy olyan országban, ahol eddig még nem volt jelen. A vállalat jelezte, hogy a franciaországi Grand Est régióban található központi beszerzési központja támogatni fogja az újonnan megszerzett luxemburgi operációt.
Related news
North Macedonian Discounter Stokomak Expands To Serbia
North Macedonia’s hard discounter Stokomak has launched its first Serbian…
Read more >Carrefour sales under pressure in France and Belgium
Mixed figures from Carrefour in Europe in the first quarter…
Read more >REWE Earmarks €3bn To Expand Penny In Romania
German retail group REWE has announced a €3 billion, ten-year…
Read more >Related news
Márton Nagy: the government would introduce margin restrictions for stores selling household goods
The government may discuss on Wednesday and is expected to…
Read more >The Hungarian Food Bank Association is organizing a record-sized food collection on Friday and Saturday
At the Friday and Saturday fundraiser organized by the Hungarian…
Read more >Pick Szeged Zrt.’s profit decreased, but its sales revenue increased last year
Pick Szeged Zrt.’s after-tax profit in 2024 was 6.7 billion…
Read more >