Vendéglátás 2020
A KSH adatai szerint a kereskedelmi és munkahelyi vendéglátás bevételei 2020 első félévében több mint 30 százalékkal csökkentek az előző év hasonló időszakához képest, ami a szakmának csak június végéig bő 200 milliárd forint bevételkiesést jelent, de a júliusi – a korábbi hónapokéhoz képest már jóval kisebb visszaesés is közel jár a 13 százalékhoz. Mindezekben természetesen óriási szerepe van a tavalyi teljes forgalom negyedét kitevő külföldi turisták elmaradásának. Kánikula idején némileg javult a helyzet, a Balatonon jól ment az üzlet.
Sok vendéglátóhely még ki sem nyitott a járvány után, egyesek végleg be is dobták a törölközőt. A szakmai szervezetek egyelőre hiába lobbiznak azért, hogy a kiszállított ételek áfakulcsa se legyen több 5%-nál, viszont a turizmusfejlesztési hozzájárulást jelentő 4% adót év végéig nem kell fizetni.
A világ számos országában az éttermesek férőhelyeik mindössze 25–50 százalékát használhatják ki, és óriási összegeket kell fordítaniuk a biztonsági előírások betartására, a vendégek és kollégáik védelmére – mindezt gyakran alig vagy nem változó bérleti díjak mellett.
Az elvárt távolságtartás problémájának megoldására kiagyalt kreatív vagy éppen vicces ötleteket gyorsan felkapta az internet és a média; mi most egy-két „szaklapba illőt” mutatunk. //
Kapcsolódó cikkeink
A csontos csirkemell és a csirkemellfilé ára is számottevően csökkent
A KSH adatai alapján Magyarország baromfihúsexportja 2,4 százalékkal 142 ezer…
Tovább olvasom >Erősödött az élő sertés exportja
A KSH adatai szerint Magyarország élősertés-kivitele 22,7 százalékkal 22,5 ezer…
Tovább olvasom >Felélénkült a burgonya exportpiaca
A KSH adatai szerint a burgonya termőterülete és termésmennyisége csökkenő…
Tovább olvasom >További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >