Újra kívánják pozícionálni a Duna Borrégiót
Újra kívánják pozícionálni Magyarország legnagyobb szőlőtermő területét, a Duna Borrégiót az Agrármarketing Centrum (AMC) támogatásával. Erről azon a borkóstolóval egybekötött háttérbeszélgetésen tájékoztatták csütörtökön az újságírókat Budapesten, amelyen a régióhoz tartozó három borvidék – a Hajós-Bajai, a Csongrádi és a Kunsági – legjobb borait mutatták be.
Az esemény házigazdája Horkay András, a Central European Wine Institute (cevi) ügyvezető igazgatója a jelenlévőknek bevezető ismertetőjében elmondta: tavaly a Duna Borrégióban a Magyarországon előállított bormennyiség mintegy harmada termett meg. A múlt évben hazánkban 3,1 millió hektoliter bor került a pincékbe, ebből a Duna Borrégióban 1,1 millió hektoliter.
A borszakértő emlékeztetett arra, hogy a három szóban forgó borvidéket az emberek többsége Magyarországon a kevésbé jó minőségű borokkal azonosítja. Ezt a közkeletű vélekedést szeretnék a mostani arculatváltással megváltoztatni. A Duna Borrégió borait – amelyek közt vannak csak a régióra jellemző fajták, mint például a Sárfehér, a Zalagyöngye vagy a Kövidinka – szeretnék elfogadtatni mint a mindennapok borait. Ezek a borok az átlagnál olcsóbbak ugyan, de jó minőségűek.
A szakemberek úgy vélik, ezeknek a boroknak a kivitelét is lehetne növelni, mivel ma már több országban is keresik ezeket az olcsóbb minőségi borokat. Most ugyanis a Duna Borrégió borainak több mint 90 százalékát belföldön fogyasztják el. A kivitel növelésére a szakértők szerint minden esély megvan, ugyanis a Duna Borrégió borai jól szerepeltek az uniós elnökségi rendezvényeken, de a kínai miniszterelnök közelmúltbeli magyarországi látogatása alkalmával is. Ez utóbbi azért is lehet fontos, mert Kínában már keresik a mindennapok borait.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >