Több mint háromszázötven millió forintból fejlesztik a környezetbarát csomagolóanyagok előállítását itthon
Több mint háromszázötven millió forintból fejleszti a környezetbarát csomagolóanyagok előállítását a debreceni, nyomdaipari befejező műveletekkel foglalkozó Folkem Kft. – tájékoztatta a társaság hétfőn az MTI-t.
A vállalat a fejlesztéshez a Széchenyi 2020 programban 351,09 millió forint feltételesen visszatérítendő támogatást kapott. Ezzel a társaság olyan papíralapú élelmiszeripari csomagolóeszközök nagyüzemi gyártását tudja megvalósítani, amelyeknél újrahasznosítható, komposztálható, lebomló anyagokat használnak. A debreceni társaság 2000-ben alakult azzal a céllal, hogy a nyomdaipari szegmensen belül a régió felületnemesítő központjává váljon. A társaság célja, hogy a felületnemesítés területén teljes körű szolgáltatást nyújtson a nyomdák számára, és egyben egy olyan szellemi műhelyként működjön, amely alkalmazkodik a piac igényeihez. A támogatott projekt több elemből áll, része a nagyüzemi gyártás feltételeinek megteremtése, a csomagolóeszközök folyamatos és biztonságos előállítását megalapozó géppark beszerzése és kialakítása, valamint a termelési folyamatokat irányitó rendszerek kidolgozása.
A közlemény szerint eddig csak külföldön gyártott termékekkel lehetett kielégíteni a környezetvédelmi törvényváltozás miatt egyre növekvő piacot, de a pályázat révén lehetővé vált, hogy jó minőségű termékkel ezen a piacon magyar vállalkozás, a Folkem Kft. is meg tudjon jelenni. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Folkem Kft. tavalyi nettó árbevétele 864,3 millió forint volt, egy évvel korábban pedig 504,5 millió forintot tett ki. A cég 2021-ben 8,7 millió forint nyereséggel, míg 2020-ban 72,3 millió forint veszteséggel zárt.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Tovább fokozzuk az agrárgazdasági együttműködésünket az Egyesült Államokkal
Új dimenziók nyílnak hazánk és az Egyesült Államok között az…
Tovább olvasom >KSH: az élelmiszeripar értékesítési árai 6,2 százalékkal emelkedtek
2025 márciusában az ipari termelői árak átlagosan 7,3 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >MKIK-alelnök: a gazdasági kihívásokból lehetőséget kell teremteni
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladata az, hogy a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Terjednek a sötét mintázatok az e-kereskedelemben – és gyakoribb ellenük a hatósági fellépés is
Sürgetés, nyomásgyakorlás, költségek elrejtése vagy „csepegtetése” – egyre gyakrabban alkalmazzák…
Tovább olvasom >Történelmi csúcson a vállalati fúziók – gyorsabb eljárásokkal, mesterséges intelligenciával dolgozik a GVH
2024-ben rekordszámú vállalati összefonódás történt Magyarországon, az érintett cégek összesített…
Tovább olvasom >Fagy sújtotta a hazai gyümölcsösöket – áremelkedéssel és kínálati hiánnyal indul a szezon
Május beköszöntével egyre több szezonális gyümölcs jelenik meg a boltokban…
Tovább olvasom >