Tavaly 55 százalékkal nőtt a bukaresti Henri Coanda nemzetközi repülőtér utasforgalma
Tavaly 55 százalékkal, 6,914 millióra nőtt a bukaresti Henri Coanda (Otopeni) nemzetközi repülőtér utasforgalma a 2020-as évhez mérten – közölte pénteken a bukaresti repülőtereket működtető állami vállalat.

Megközelítette a 7 milliót a bukaresti reptér forgalma
A koronavírus-járvány 2020-ban való megjelenése és a bevezetett korlátozások miatt a romániai repülőterek utasforgalma mintegy 70 százalékkal csökkent. A legnagyobb veszteséget a bukaresti Henri Coanda nemzetközi repülőtér szenvedte el, amelynek utasforgalma 14,7 millióról 4,449 millióra csökkent, ami 69,7 százalékos visszaesést jelentett. A tavalyi eredmény ehhez az alacsony bázishoz mérten jelent 55 százalékos növekedést, ugyanis a 2019-es adattól a tavalyi még mindig elmarad 53 százalékkal.
Bukarest másik repülőterét, az Aurel Vlaicut (Baneasa) 7687 utas használta 2021-ben. Ez a légi kikötő főleg egyes charterjáratokat és magánrepülőgépeket fogad, így a bukaresti légi közlekedés szinte egészét a Henri Coanda repülőtér bonyolítja le. Ez utóbbiról 45 légi társaság működtet járatokat 128 célállomás felé – olvasható a román fővárosi repülőtereket kezelő állami vállalat közleményében. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A Budapest Airport a forgalom növekedése ellenére veszteséggel zárta 2021-et
Annak ellenére, hogy Budapest Airport tavalyi utasforgalma 20 százalékkal, a…
Tovább olvasom >Romániában 5,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene az első negyedévben
Romániában a nyers adatok szerint 5,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >A román kormány 2,9 százalékos GDP-növekedésre számít az idén
A román kormány gazdasági előrejelzési bizottsága jelentősen csökkentette az idei…
Tovább olvasom >További cikkeink
A magyarok kétharmada tervez horvátországi nyaralást idén
A magyarok kétharmada tervez nyaralást Horvátországban idén a Szallas.hu szállásfoglaló…
Tovább olvasom >A Budapest Airport a forgalom növekedése ellenére veszteséggel zárta 2021-et
Annak ellenére, hogy Budapest Airport tavalyi utasforgalma 20 százalékkal, a…
Tovább olvasom >A jégkrém és a vízminőség – A nap videója
Színes csomagolások, látványos jégdarabok – kedvenc nyári édességünket eltorzítva megdöbbentően…
Tovább olvasom >