INNO D’OR – Év Innovációja 2024

Dátum: 2024. 03. 25. 23:30

 

Indul a Trade magazin INNO D’OR – Év Innovációja 2024 versenye, ahol a kiemelkedő és értékteremtő innovációkat keressük! Kiemelt hangsúlyt fektetünk azokra az újításokra, melyek a folyamatosan változó fogyasztói preferenciák kielégítésére és az egyedi vásárlói élmények megteremtésére törekednek. Számítunk a startupok jelentkezésére is, hiszen számukra is remek lehetőség ez a verseny, hogy megismerjék és népszerűsítsék vállalkozásukat. A legjobb termékek és szolgáltatások az INNO D’OR – Év Innovációja 2024 címet viselhetik majd.

Célkitűzés és célközönség:

A verseny célja, hogy elismerje és díjazza azokat az értékteremtő innovatív megoldásokat kínáló termékeket és szolgáltatásokat, amelyek megoldást nyújtsanak az aktuális vásárlói, fogyasztói vagy ipari igényekre. Nevesíthető trendekbe illeszkednek, vagy meglévő, meghatározható igényekből inspirálódnak. Az INNO D’OR – Év Innovációja 2024 verseny lehetőséget kínál a versenyfelhívásban megjelölt kategóriák területén működő vállalkozásoknak, hogy bemutathassák a megkülönböztető újdonságtartalmú fejlesztéseiket, illetve szakmai elismerésben részesülhessenek.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2024. április 4.

Kategóriák:

A lehető legszélesebb körben díjazzuk az innovációkat, ehhez az alábbi kategóriákban nevezhet:

 

Főkategória I.

  1. Élelmiszer kategória: ide tartoznak például a csemegeáruk, édességek, snack termékek, pékáruk, húskészítmények, tejtermékek, tartós élelmiszerek, fagyasztott élelmiszerek, szószok, fűszerek, gyorsételek, készételek és az állateledelek innovációi…
  2. Ital kategória: ide tartoznak például az ásványvizek, üdítők, gyümölcslevek, kávék, teák, alkoholos italok innovációi…
  3. Kozmetika kategória: ide tartoznak például az új kozmetikumok, szépségápolási termékek és a bőr- és hajápolási termékek, illetve az új babaápolási termékek innovációi…
  4. Vegyiáru kategória: ide tartoznak a vegyi árukkal kapcsolatos innovációk, mint például: tisztítószerek, mosószerek és egyéb professzionális vagy háztartási termékek innovációi…
  5. Összetevő kategória: ide tartoznak az összetevőkre összpontosító innovációk, például új alapanyagok vagy összetevők kombinációja…
  6. Szolgáltatás kategória: ide tartoznak az FMCG szegmens szolgáltatásaival kapcsolatos innovációk, például új online platformok, szállítási megoldások, ügyfélszolgálati rendszerek, szépségápolási szolgáltatások…
  7. Technológia kategória: ide tartoznak az FMCG szegmens technológiáival kapcsolatos innovatív megoldások, például: gyártáshoz, logisztikához, IT technológia…
  8. Csomagolás (önálló): ebben a kategóriában azon innovatív csomagolási megoldásokat várjuk, melyek nem konkrét termékekkel kapcsolatosak, hanem kifejezetten a csomagolás területén nyújtanak újításokat és fejlesztéseket. Ide tartozhatnak például a fenntartható csomagolási megoldások, intelligens vagy interaktív csomagolási technológiák, valamint egyedi anyagok vagy formák, amelyekkel a csomagolás hatékonyabbá, vonzóbbá vagy környezetbarátabbá válik. Ebben a kategóriában azok a vállalkozások nevezhetnek, akik kifejezetten csomagolás gyártással foglalkoznak…

Főkategória II.

  1. Gyártói márka kategória: Ebben a kategóriában a gyártók márkáinak nevezéseit várjuk.
  2. Kereskedelmi márka kategória: Ebben a kategóriában a kereskedelmi cégek márkáinak nevezéseit várjuk.

Főkategória III.

  1. B2B (vállalati, ipari, nagykereskedelmi): Forgalmazást tekintve vállalati, ipari, nagykereskedelmi professzionális termék, termékcsalád, szolgáltatás, technológia vagy csomagolás innovációit várjuk.
  2. B2C (fogyasztói): Forgalmazást tekintve fogyasztók számára értékesített termék, termékcsalád, szolgáltatás, technológia vagy csomagolás innovációit várjuk.

Főkategória IV.

  1. Mentes: A termék, termékcsalád innovációs fókusza beltartalmi vagy csomagolás szempontból a mentességen van.
  2. Nem releváns: Az innovációs fókusz nem a mentességen alapul.

Besorolás:

  1. Termék: 1 termék esetén.
  2. Termékcsalád: Egynél több termék együttes nevezése esetén.

Részvételi feltételek:

  • A versenyre a 2023. január 1. és 2023. december 31. között bevezetésre került termékekkel és szolgáltatásokkal.
  • A pályázat akkor tekinthető érvényesnek, ha a jelentkezési lapot kitöltik a nevezési határidőig, a részvételi díjat a meghatározott időtartamon belül megfizetik, és elfogadják a verseny szabályzatban foglalt valamennyi feltételt.
  • Egy Pályázó több pályázattal is részt vehet a Versenyben, akár ugyanabban a kategóriában, akár különböző kategóriákban.
  • Minden további részvételi feltétel a Versenyszabályzat 2. pontjában megtalálható.

Pályázat benyújtásához kapcsolódó dokumentumok:

  • Érzékszervi zsűrizés: Gyártmánylap
  • Elkészítési/ előkészítési javaslat (termék és termékcsalád esetében)

Bírálási szempontok és zsűri összetétele:

A maximálisan elérhető pontszám legalább 70%-át elérő pályázatok nyerik el a címet!

  • A zsűrizés első fázisa elektronikus formában történik. A zsűritagok a pályázatot összességében értékelik, illetve szakmai tapasztalatuk alapján pontozzák a beérkező pályamunkákat. A második fázisban, azokban a kategóriákban, amelyeknél érzékszervi bírálat is meghirdetésre kerül, a zsűri tagjait személyes részvétellel kérjük a zsűrizés folytatására. Az elektronikus zsűrizés és érzékszervi bírálat alapján kerül összesítésre az eredmény. A harmadik fázisban, amennyiben a zsűri véleménye nem egységes, egy szakmai konzultáció összehívására kerül sor, amelyen minden zsűritag részt vehet, és ahol a végső döntések alapján kialakul a végeredmény.

A bírálat során az alábbi szempontokat veszi figyelembe a zsűri:

  • Innovációs tartalom
  • Trendekbe illeszkedés
  • Piacképesség/Életben maradási mutató
  • Egyedi termék/szolgáltatás előnyök
  • Érzékszervi vizsgálat

A pályázatok számától függően a Zsűrinek jogában áll alkategóriákat megnevezni a zsűrizés során.

Díjak és elismerések:

A szakmai zsűri az összes kategóriában (versenyszabályzatban meghatározott feltételek alapján) kiválasztja azokat a pályázatokat, amelyek a szabályzat szerinti elérni kívánt minimális pontszámot meghaladóan teljesítettek a versenyben és odaítéli az „INNO D’OR – Év Innovációja 2024” címet oklevél és díj formájában.

 

A versenyben elért eredmények alapján kihirdetésre kerülnek a nyertesek, akik használhatják az „INNO D’OR – Év Innovációja 2024”, illetve az „INNO D’OR – Innovation of the Year 2024 in Hungary” logót, a díj átvételéről számított három (3) éves időtartamban.

 

Azok a pályázók, akik (al)kategóriateremtő termékkel pályáznak, elnyerhetik a „Pioneer of the Future” különdíjat is.

Határidők:

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2024. április 4.
Termékbeszállítás az érzékszervi fordulóhoz: 2024. április 22.
Érzékszervi bírálat: 2024. április 24.

Nevezési díjak:

  • Termék esetén: 1. pályázat 99 000 Ft + áfa / 2. és további pályázat 89 000 Ft + áfa.
  • Termékcsaládok (íz, illat, kiszerelés variációk is termékcsaládnak minősülnek) és szolgáltatási csomagok esetén: 1. pályázat 149 000 Ft + áfa / 2. és további pályázat 129 000 Ft + áfa.

Pályázati  adatlap

További információkért írjon nekünk e-mailt: ress.adrienn@trademagazin.hu

Az INNO D’OR – Év Innovációja 2024  SZABÁLYZATA

Az INNO D’OR – Év Innovációja 2024 ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓJA

A legutóbbi verseny részletei

A pályázat kiírója