Ösztöndíjakkal segítjük a rászoruló országok élelmezésbiztonságát
„Hazánk a hétköznapokban hasznosítható, fontos mezőgazdasági ismereteket ad át a fejlődő országok élelmezési szakembereinek. A problémákat helyben kell megoldani, és többek között ezzel a sikeres tanulmányi programmal segítjük a rászoruló országokat” – hangsúlyozta Ökrös Oszkár, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a FAO-ösztöndíjprogram ünnepségén.
Az Agrárminisztérium 2022-ben is folytatta a közel 15 éve elkezdett ösztöndíjprogramot, amelyben fejlődő országokból érkezett hallgatók részére biztosít ösztöndíjat magyarországi agráregyetemeken. A program kezdete óta mintegy 46 ország 370 hallgatója kapta meg a támogatást mester szintű tanulmányainak folytatásához. Az újonnan felvett hallgatókat az agrártárca, a fogadó hazai agráregyetemek, valamint a FAO Európai és Közép-ázsiai Regionális Hivatala képviselői köszöntötték december 7-én, Budapesten az Agrárminisztériumban.
Dr. Ökrös Oszkár helyettes államtitkár emlékeztetett arra, hogy az ösztöndíjprogram fontos alappillére a FAO és Magyarország közti szoros együttműködésnek
Ennek fő célja a globális élelmezésbiztonság növelése és a fenntartható fejlődési célok teljesítése. Az érintett országokból érkező diákok olyan, a hétköznapokban jól hasznosítható képzést kapnak, amellyel elősegíthetik országuk mezőgazdaságának gyarapodását. Mint mondta, Magyarország számos eszközzel segíti a fejlődő világot az agrárproblémák helyben történő megoldása érdekében. „A végzett agrárösztöndíjasok közül többen ma már vezető beosztásban dolgoznak hazájukban. Mindez lehetővé teszi ezen országok irányában a szakmai és tudományos együttműködés erősítését, Magyarország befolyásának növekedését, továbbá a gazdasági kapcsolatok és az exportunk élénkítését” – emelte ki a helyettes államtitkár.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Csökkent a FAO globális élelmiszerár indexe decemberben
Az élelmiszer-alapanyagok árának globális mutatója csökkent decemberben, köszönhetően cukor alacsonyabb…
Tovább olvasom >AM: január 1-től megújult a termelők védelme
Év elejétől újabb, a tisztességes üzleti kapcsolatokat elősegítő szabályok javítják…
Tovább olvasom >A lencsetermesztés helyzete Magyarországon: kihívások és lehetőségek
Az elmúlt években a lencsetermesztés globális szinten jelentős visszaesést mutatott,…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: novemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 4,1, az előző havit 0,6 százalékkal haladta meg
2024. novemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >NGM: láthatóan kezd visszatérni a lakosság bizalma
A kormány azon dolgozik, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2025: Az USA készen áll a reflációra
A republikánusok fölényes győzelme a novemberi választásokon jelentősen megváltoztatta a…
Tovább olvasom >