Őszi búza világrekord Syngentával
Hatalmas, csaknem egy tonnás növekedéssel megdöntötte az őszi búza hozamának világrekordját Tim Lamyman. A brit gazdálkodó a Syngenta új fejlesztésű fajtájával, a Reflectionnel érte el a hektáronkénti 16,5 tonnás rekordhozamot.
A hatszáz hektáros Worlaby Farm tulajdonosa, Tim Lamyman a rekordok embere: nemcsak az általa felállított brit termésrekordot döntötte meg két tonnával, hanem az őszi búza termesztés új világrekordja is a nevéhez fűződik. A brit gazdálkodó 16,5 tonnás hektáronkénti eredményével taszította le a trónról a világelsőnek járó címet eddig birtokló Új-Zélandot. A korábbi rekord 15,7 tonna volt hektáronként.
Lamyman a tavaly bemutatott, Reflection nevű búzafajtával ért el világsikert, és ezzel már az első évben igazolta a gyártó Syngenta magas hozammal kapcsolatos várakozásait.
„A tesztek alapján tudtuk, hogy a Reflection magas hozamokra képes, de remek érzés látni, ahogy ezt egy gazda a saját földjén is képes elérni” – mondta el Tracy Creasy, a cég Észak-európai Gabona Divíziójának menedzsere a rekorddal kapcsolatban.
Mi volt a siker titka? Mint Lamyman kifejtette: a Reflection fajta magas hozama mellett a gondosan megtervezett agronómiai program is hozzájárul a rendkívüli eredményhez, amelynek kialakításában Sam Grimsdell, a Syngenta régiós menedzsere is segítségére volt. A megelőzésre koncentráló növényvédelem középpontjában a gombák elleni védekezés állt.
A gazda az első időszakban a Cherokee-t (propiconazole+chlorothalonil+cyproconazole) és Amistart (azoxystrobin) használt, majd következett a Keystone Seguris (izopyrazam+epoxiconazole) és a Bravo (chlorothalonil) elegye, majd a termés védelmét szolgáló szerek sorát az Amistar Opti (azoxystrobin+chlorothalonil) zárta.
„Az őszi búzáim közül a Reflectiont tudtuk a legkorábban learatni, jó volt fedél alatt látni a termést, mielőtt elromlott az idő” – tette hozzá a rekorder, kiemelve a Reflection korai érésének előnyeit.
A rekordról készült videó megtekinthető itt: http://www.youtube.com/watch?
Kapcsolódó cikkeink
A szőlőt sem kíméli a klímaváltozás, a hatásait azonban mérsékelni lehet a Syngenta szerint
A mintegy 58 ezer hektáron zajló szőlőtermesztés a termőterület csökkenése…
Tovább olvasom >Megállhat a magyar szőlőtermesztés visszaesése egy nemzetközi agrárvállalat szerint
Megállhat a magyar szőlőtermesztés visszaesése, de a klímaváltozás jelentős károkat…
Tovább olvasom >A fajtatisztaság és termésbiztonság érdekében növelni kellene a fémzárolt kalászos vetőmagok arányát
Első számú szántóföldi növénnyé lépett elő a kukorica termesztésének nehézségei…
Tovább olvasom >További cikkeink
Egymillióval nőhet a lakossági klímák száma Magyarországon – így válasszunk okosan
A háztartási klímaberendezések száma két évtized alatt megtízszereződött Magyarországon, jelenleg…
Tovább olvasom >Rekordmélyre zuhant az innováció a spanyol FMCG-piacon
Spanyolországban 15 év alatt 48%-kal esett vissza az új termékek…
Tovább olvasom >Új visszaváltási rendszert vezetett be az Auchan Románia Bukarestben
Az Auchan Románia új, tömeges visszagyűjtésre alkalmas visszaváltó rendszert indított…
Tovább olvasom >