Növelte árbevételét tavaly a Master Good Cégcsoport
Mintegy húsz százalékkal, csaknem 43 milliárd forintra növelte nettó árbevételét tavaly a kisvárdai székhelyű Master Good – közölte a baromfitenyésztéssel, vágással és feldolgozással foglalkozó cégcsoport tulajdonosa szerdán az MTI-vel.
Bárány László elmondta, a családi tulajdonban lévő cégcsoport eddigi legsikeresebb éve volt a tavalyi, a konszolidált árbevétel 53 százalékát az export adta. A mérleg szerinti eredmény 2014-ben 2,2 milliárd forint, míg 2013-ban 1 milliárd forint volt.
Az exportot segítette a forint árfolyamának gyengülése, viszont a piacon bekövetkező változások, az orosz embargó „kétségtelenül nem tett jót a közérzetünknek” – fogalmazott Bárány László hozzátéve, az orosz importtilalom nem rázta meg túlságosan a cégcsoportot, mivel az ide történő szállításuk korábban sem volt jelentős.
Vélekedése szerint, amennyiben az orosz fél a következő pár hónapon belül feloldja az Európai Unió országaiból származó élelmiszerekkel szembeni behozatali tilalmát, a piac akkor sem fog visszaállni az eredeti, embargó előtti állapotokra. Ezzel számolnia kell minden olyan exportőrnek, akinek jelentős az orosz piac – tette hozzá.
A Master Good a probléma megoldását részben a Dél-Afrikai Köztársaságon, részben a Távol-Kelet országain, Dél-Korea, Tajvan és Kína piacain keresztül találta meg. Ezekben a régiókban nagyon komoly előremozdulást értek el főként azokkal a termékekkel, amelyek korábban az orosz piacon jelen voltunk – ismertette Bárány László.
Az elmúlt évi fejlesztésekről elmondta, összesen 9,1 milliárd forintot fordítottak beruházásokra tavaly, ezek közül kiemelkedik a 2,1 milliárd forintból kibővített kisvárdai vágóüzem. Olyan fejlesztéseket hajtottak végre, amelyeknek a hozama 2015-tól lesz látható – tette hozzá Bárány László.
Az integrált takarmány-termeltetéssel, brojler hízlalással és -feldolgozással is foglalkozó, három társaságot tömörítő (Master Good Kft., Master Szolg. Kft., Baromfi Coop Kft.) cégcsoport tavaly kezdte el annak a 25 új brojlerfarmjának építését, amelyet 2019 év végére fejez be. Emellett bővíteni fogja keltető üzemének kapacitását, valamint új takarmánykeverőt és állateledel gyártó egységet is létesít.
A 1225 embernek munkát adó vállalat dolgozói létszáma tavaly 218 munkavállalóval bővült.
Bárány László ezzel kapcsolatban megjegyezte, két-három éven belül – a kisvárdai vágóüzem második műszakának elindításával, valamint a baromfitelepek megépítésével – jelentős, közel hatszáz fős létszámbővítés kezdődik el a kisvárdai székhelyű társaságnál. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
48 milliárd forint vissza nem térítendő eszközbeszerzési támogatásra pályázhatnak a kkv-k
Negyvennyolcmilliárd forint vissza nem térítendő, eszközbeszerzési és technológiafejlesztési támogatásra pályázhatnak…
Tovább olvasom >Bajnokok építik a jövőt
„Az élelmiszeripar nemzeti bajnokai jelentik a jövő zálogát. Az általuk…
Tovább olvasom >Lengyel kormányfőhelyettes: az EU-Mercosur együttműködési szerződés veszélyezteti a lengyel mezőgazdaságot
Az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur szabadkereskedelmi övezet tagállamai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megnyílt a SHEIN első magyarországi üzlete
2024. december 10-én délben megnyílt a SHEIN első magyarországi üzlete…
Tovább olvasom >Rekordszámú feladatot oldottak meg az iskolások: az Etesd az Eszed oktatóprogram népszerűsége töretlen
Véget ért a Nestlé az Egészségesebb Gyerekekért és az Okos…
Tovább olvasom >A TikTok hódítója: Dubaji csokiőrület a Lidlben
A karácsonyi ünnepek közeledtével egyre nagyobb kereslet mutatkozik egy igazán…
Tovább olvasom >