Módosul az MVI alapszabálya
Az MVI módosított alapszabályát a testület augusztusi közgyűlése fogadta el. Ennek legfontosabb elemei közül most az ipartestület céljait és feladatait emeljük ki.
Az MVI célja a magyar vendéglátás mint szolgáltatás szakmai színvonalának folyamatos fejlesztése, az ezzel kapcsolatos jogszabályi, kereskedelmi és oktatási környezet optimális kialakítása a vendéglátásban részt vevő vállalkozások és szakemberek érdekeinek figyelembevételével.
Az ipartestület feladatai:
– Tagjait a vendéglátás és szálláshelyek működését érintő kérdésekben, jogszabályok megalkotásában, véleményezésében képviseli, egyedi és szakmai szempontjaikat érvényre juttatja a helyi és központi állami szervek előtt, döntésre váró kérdések megoldását, jogszabályok megalkotását kezdeményezi.
– Kapcsolatot teremt és azt folyamatosan fenntartja, ápolja szakmai és más tevékenységek érdekképviseleti szerveivel, külföldi szakmai érdekképviseletekkel és gasztronómiai szervezetekkel, politikai pártokkal, ennek keretében támogatókat kutat fel, azonos vagy hasonló érdekeik együttes közvetítésére, megoldására, illetve tartós szövetség létrehozására.
– A tagok szakmai tevékenységét tanácsadással, nyomtatványok, szakmai kiadványok terjesztésével, vásárlóerő/vendég közvetítésével, szakvélemények készítésével, adatok és más információk szolgáltatásával támogatja, tárgyalásokat folytat és megállapodásokat köt gazdálkodó szervezetekkel, szükség esetén cégalapítással, közös vállalkozásban részvétellel segíti a folyamatos és jó minőségű áruellátás megvalósítását.
– A tagok ismereteinek bővítése, tevékenységük magasabb szintű művelése érdekében tájékoztató előadásokat, képző és továbbképző szakmai oktatásokat szervez, tájékoztatókat, kiadványokat jelentet meg, támogatja és elősegíti a szakmai utánpótlás képzését.
– A tagok magas szintű szakmai tevékenységét bemutatók szervezésével, utazási programok – gasztronómiai, ismeretterjesztő túrák – megvalósításával és támogatásával, valamint tapasztalatcserék szervezésével segíti elő.
– Az összetartozás és a társas élet fejlesztése céljából rendszeres összejöveteleket szervez, annak feltételeit biztosítja, illetve biztosítását elősegíti, szórakoztató, kulturális és egyéb szolgáltatásokat nyújt.
– Segélyalapot létesíthet alapítványon keresztül a tagok szociális támogatására, az átmeneti anyagi nehézségek mérséklésére, forrásaitól függően tagjai részére közvetlen szociális ellátást biztosíthat.
– Alapítványon keresztül elismerésben részesítheti a tevékenységét magas szinten művelő, a szakma elismertségét itthon és külföldön növelő, valamint a szakma érdekeiért áldozatos munkát végző személyeket, szervezeteket. //
Kapcsolódó cikkeink
Újragondolt felszolgálási díjak
A szakmai szervezetek örömmel fogadták az NGM felszolgálási díjjal kapcsolatos…
Tovább olvasom >A szakma legnagyobb ünnepe
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete a hagyományokhoz híven idén októberben is…
Tovább olvasom >További cikkeink
MBH gyorselemzés: Jelentősen erősödhet idén az idegenforgalom
Tovább erősödött a turizmus 2024. január–novemberben: a belföldi vendégek által…
Tovább olvasom >NGM: szárnyal a turizmus, novemberben 17 százalékkal bővült a vendégforgalom
Újabb csúcsokat döntött a hazai turizmus 2024 novemberében: a vendégek…
Tovább olvasom >Italtartó a bevásárlókocsin – A nap képe
Méghozzá egy olyan amerikai hipermarketben, ahol shop-in-shop rendszerben még sört…
Tovább olvasom >