MI-alapú készletmenedzsmenttel kísérletezik a Too Good To Go
A Too Good To Go legújabban a mesterséges intelligencia segítségével támogatja az élelmiszer-pazarlás elleni harcot. A „Platform” alkalmazás az élelmiszer-kiskereskedőknek segít a felesleges készletek jellemzően munkaigényes kezelésében.
Az alkalmazás öt modult tartalmaz, köztük digitális lejáratidátum-ellenőrzést. Az algoritmusok időről időre megjelenítik a lejáratközeli termékek listáját az alkalmazottak számára, így csökkentve a manuális ellenőrzések szükségességét. A Too Good To Go Platform hordozható eszközön konkrét ajánlásokat is ad, például az árengedmény mértékére vonatkozóan.
Az üzlet dolgozói közvetlenül a Too Good To Go meglepetéscsomagokhoz rendelhetik a felesleges élelmiszereket, de külső adományozó alkalmazásokhoz is kapcsolódhatnak. A francia Monoprix elsőként 250 helyszínen teszteli az új platformot.
A cikk a Trade magazin 2024/2-3. lapszámában olvasható.
Kapcsolódó cikkeink
Fogakat növesztünk, miközben az MI átveszi az irányítást?
A fogregenerációtól a mesterséges intelligencia alkalmazásáig – a összeállítása a…
Tovább olvasom >A Vusion Grouppal fejleszti okoskioszkjait a Lekkerland
A REWE csoporthoz tartozó Lekkerland a VusionGrouppal együttműködve digitalizálja a…
Tovább olvasom >Itt az EU AI Act – az EU mesterséges intelligencia rendelete
Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2024/1689 rendelete átfogó…
Tovább olvasom >További cikkeink
Európa legjobb marketingszakembere: magyar győzelem a rangos nemzetközi versenyen
Bánhegyi Zsófia, a Magyar Marketing Szövetség vállalati kapcsolatokért felelős alelnöke,…
Tovább olvasom >Zöldséget gyereknapra – meglepő akcióval készül a foodora
Gyümölcs- és zöldség akciót hirdet a foodora gyereknap alkalmából, hogy…
Tovább olvasom >EY: Kulcskérdéssé vált az energiabeszerzés – egyre több cég versenyképességét vetik vissza az ingadozó árak
A cégek többsége aggódik a növekedéshez szükséges energia beszerzése miatt,…
Tovább olvasom >