Megalakult a Munkahelyteremtő Szociális Szövetkezetek Szövetsége
Megalakult a Munkahelyteremtő Szociális Szövetkezetek Szövetsége, amely célja érdekképviselettel támogatni az elmaradott térségekben élő, szegényebb sorsú, gyakran tartósan munkanélküli rétegeket. Ma Magyarországon a szövetkezeti szektor felét lefedve, háromezer szociális szövetkezet működik. A MUSZOSZ várja azok jelentkezését, amelyek úgy érzik, szeretnének teret kapni véleményük, tapasztalataik megosztására, és szívesen részt vennének a helyzetfeltáró, jogszabály formáló érdekképviseleti munkában.
Tóth Attila, a MUSZOSZ elnöke:
„A szövetkezeti szektoron belül a legnagyobb szervezeti növekedést és a legnagyobb fejlődési potenciált a szociális szövetkezetek mutatják, mint reális és törvényben kódolt megoldásai a közmunkások nyílt munkaerőpiacra történő visszavezetésének. Ezzel az eszközzel biztosítani lehet az MGYOSZ által is jelzett kétszázötvenezer fős munkaerőhiány csökkentését. A minél teljesebb körű helyzetfeltárásért egyeztetéseket kezdeményeztünk a Szövetkezeti Kutató Intézettel.”
A Munkahelyteremtő Szociális Szövetkezetek Szövetsége legfontosabb célkitűzése, hogy segítse és érdekképviselettel támogassa azon szövetkezeteket, amelyek ma Magyarországon valós tevékenységükkel igyekeznek felkarolni az ország elmaradott térségeiben élő, szegényebb sorsú, gyakran tartósan munkanélküli rétegeket. Fontosnak tartják, hogy minél hatékonyabb módon tudják képviselni ezen szervezetek véleményét. Tapasztalataikat, javaslataikat összegyűjtve igyekeznek hozzájárulni ahhoz, hogy megfelelő törvényi háttér alakuljon ki működésükhöz, illetve ezáltal pártfogolni azon törekvésüket is, hogy a foglalkoztatás növekedését, a vidék felzárkóztatását még eredményesebben elérjék.
A MUSZOSZ részéről a megalakulást követően egyeztetések indultak el a Szövetkezeti Kutató Intézettel a minél teljesebb körű helyzetfeltárás, és a jövőbeni együttműködés érdekében. Szeretnék elérni, hogy a helyzetfeltárást követően, a napi működési problémák megértésével, gyakorlati kérdések tisztázásával párbeszéd alakuljon ki kormányzati szinten a jogszabályalkotók és a szövetkezetek között.
A Szövetség elnöke Tóth Attila – akinek elhivatottsága a szövetkezetek felé több éves múltra tekint vissza – fontosnak tartja, hogy a szövetkezeti eszmét és ismereteket széles körben megismertesse hazánkban. Agrármérnökként küldetésének tekinti a termelőszövetkezetek, munkaszövetkezetek működésének ismételt felvirágoztatását. Törekvése, hogy a Szövetséghez csatlakozó tagokkal karöltve ismereteiket folyamatosan gyarapítsák, a jó és rossz példákat összegyűjtsék, a jogszabályi háttér egyértelműsítésével működésüket stabilizálják.
Kapcsolódó cikkeink
2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Suppan Gergely: reálisnak tűnik a következő években az 1000 eurós minimálbér elérése
A következő években a minimálbér elérheti a 400 ezer forintot,…
Tovább olvasom >Czomba Sándor: továbbra is magas a hazai foglalkoztatottság
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján 2024 szeptemberében…
Tovább olvasom >További cikkeink
Szkeptikusak a fogyasztók a vállalatok fenntarthatóságával kapcsolatban
2022 óta folyamatosan növekszik a vállalatok fenntarthatóság terén mutatott érettsége.…
Tovább olvasom >Masszívan lassult a belkereskedelem
Ma reggel kiskereskedelmi forgalmi adatokat tett közzé a Központi Statisztikai…
Tovább olvasom >Moore Hungary: Csaknem két hét maradt még a döntésre a csoportos társasági adózás választásáról
November 20-ig nyújthatnak be kérelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál…
Tovább olvasom >