Megalakult a Munkahelyteremtő Szociális Szövetkezetek Szövetsége
Megalakult a Munkahelyteremtő Szociális Szövetkezetek Szövetsége, amely célja érdekképviselettel támogatni az elmaradott térségekben élő, szegényebb sorsú, gyakran tartósan munkanélküli rétegeket. Ma Magyarországon a szövetkezeti szektor felét lefedve, háromezer szociális szövetkezet működik. A MUSZOSZ várja azok jelentkezését, amelyek úgy érzik, szeretnének teret kapni véleményük, tapasztalataik megosztására, és szívesen részt vennének a helyzetfeltáró, jogszabály formáló érdekképviseleti munkában.
Tóth Attila, a MUSZOSZ elnöke:
„A szövetkezeti szektoron belül a legnagyobb szervezeti növekedést és a legnagyobb fejlődési potenciált a szociális szövetkezetek mutatják, mint reális és törvényben kódolt megoldásai a közmunkások nyílt munkaerőpiacra történő visszavezetésének. Ezzel az eszközzel biztosítani lehet az MGYOSZ által is jelzett kétszázötvenezer fős munkaerőhiány csökkentését. A minél teljesebb körű helyzetfeltárásért egyeztetéseket kezdeményeztünk a Szövetkezeti Kutató Intézettel.”
A Munkahelyteremtő Szociális Szövetkezetek Szövetsége legfontosabb célkitűzése, hogy segítse és érdekképviselettel támogassa azon szövetkezeteket, amelyek ma Magyarországon valós tevékenységükkel igyekeznek felkarolni az ország elmaradott térségeiben élő, szegényebb sorsú, gyakran tartósan munkanélküli rétegeket. Fontosnak tartják, hogy minél hatékonyabb módon tudják képviselni ezen szervezetek véleményét. Tapasztalataikat, javaslataikat összegyűjtve igyekeznek hozzájárulni ahhoz, hogy megfelelő törvényi háttér alakuljon ki működésükhöz, illetve ezáltal pártfogolni azon törekvésüket is, hogy a foglalkoztatás növekedését, a vidék felzárkóztatását még eredményesebben elérjék.
A MUSZOSZ részéről a megalakulást követően egyeztetések indultak el a Szövetkezeti Kutató Intézettel a minél teljesebb körű helyzetfeltárás, és a jövőbeni együttműködés érdekében. Szeretnék elérni, hogy a helyzetfeltárást követően, a napi működési problémák megértésével, gyakorlati kérdések tisztázásával párbeszéd alakuljon ki kormányzati szinten a jogszabályalkotók és a szövetkezetek között.
A Szövetség elnöke Tóth Attila – akinek elhivatottsága a szövetkezetek felé több éves múltra tekint vissza – fontosnak tartja, hogy a szövetkezeti eszmét és ismereteket széles körben megismertesse hazánkban. Agrármérnökként küldetésének tekinti a termelőszövetkezetek, munkaszövetkezetek működésének ismételt felvirágoztatását. Törekvése, hogy a Szövetséghez csatlakozó tagokkal karöltve ismereteiket folyamatosan gyarapítsák, a jó és rossz példákat összegyűjtsék, a jogszabályi háttér egyértelműsítésével működésüket stabilizálják.
Kapcsolódó cikkeink
Új év, új és régi kihívások a logisztikában: 2025-ben hullámvasúton érezheti magát a szektor
Az elmúlt években jelentős számú gazdasági megpróbáltatás volt hazai és…
Tovább olvasom >Oroszországban gyorsult a kiskereskedelmi forgalom és történelmi mélyponton stagnált a munkanélküliség
Oroszországban gyorsult a kiskereskedelmi forgalom éves növekedése novemberben, miközben a…
Tovább olvasom >Baja Sándor: „A magyar munkavállalóknak sokkal kevésbé fontos a munka tartalma, mint európai társaiknak”
Folytatódik a Trade magazin Business Podcastja Ezt látja Baja Sándor,…
Tovább olvasom >További cikkeink
NGM: a kormány teljesítette vállalását, 2024-ben 3,7 százalékra mérséklődött az infláció, ami 2025- ben még tovább, 3,2 százalékra csökken
A kormány teljesítette vállalását, 2023-ban letörte, 2024-ben pedig alacsony szinten…
Tovább olvasom >KSH: decemberben 4,6 százalékkal, 2024-ben átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az árak az előző évi azonos időszaki értékeket
2024. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal haladták meg az…
Tovább olvasom >A Shell Hungary felmérése új trendeket mutat a digitális vásárlás terén
Az okostelefonok mindennapi életünk szerves részévé váltak, a Shell Hungary…
Tovább olvasom >