KSH: júliusban is nőtt a kiskereskedelmi forgalom
Júliusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 2,7, naptárhatástól megtisztítva 3,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest – jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az előző hónapban 5,7 százalékos volt a forgalom éves növekedése a naptárhatástól megtisztított és a nyers adat szerint egyaránt.
Az élelmiszerek és üzemanyagok forgalma jelentősen lelassult az év hetedik hónapjában, de az iparcikkek kereslete is enyhébb növekedési ütemet mutatott mint az előző fél évben.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben a júniusi 3,4 százalékról 1,5 százalékosra fékeződött a forgalom növekedése az egy évvel korábbihoz viszonyítva, amikor 13 havi rekordot döntött a kereslet és 6,9 százalékos éves növekedést ért el.
A nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 6,4, százalékkal emelkedtek az eladások a júniusi 9,7 százalékos növekedést követően, amivel továbbra is a legdinamikusabb növekedést mutatta, ha szerényebb volt is mint január óta idén bármikor.
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 2,5 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene júliusban az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Több mint két éve, 2014 májusa óta ez volt a legalacsonyabb éves növekedési ütem.
2016. első hét hónapjában a forgalom volumene – naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 5,0 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit, a nyers adatok szerint 4,9 százalékos volt a növekedés.
A kiskereskedelmi forgalom júliusi részletes adatait szeptember 23-án közli második becslése alapján a KSH. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: az élelmiszeripar értékesítési árai 6,2 százalékkal emelkedtek
2025 márciusában az ipari termelői árak átlagosan 7,3 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >KSH: márciusban a vendégek száma 1,1, a vendégéjszakáké 5,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól
2025 márciusában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,1…
Tovább olvasom >Stabil munkaerőpiac várja a vámok hatásait
Márciusban 4 millió 701 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma…
Tovább olvasom >További cikkeink
Lassuló bővülés áprilisban: alacsonyabb fokozatba kapcsolt a feldolgozóipar
A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) májusi üzleti…
Tovább olvasom >Egyre többen, de még nem elegen vállalják a ketrecmentes tartási rendszert
A Magyarországon élő közel 8 millió tojótyúk mindössze 20-30%-a él…
Tovább olvasom >Történelmi csúcson a magyar M&A-piac
Rekordértéket ért el tavaly a hazai tranzakciós piac – derül…
Tovább olvasom >