Közösen fejlesztett új étrend-kiegészítőt az SZTE és a Biomed Kft.
Közösen fejlesztett új, növényi alapú étrend-kiegészítőt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Biomed Kft., a termék két hónapja került a patikákba és a szaküzletekbe.
Hohmann Judit, az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának (SZTE GYTK) dékánja az együttműködésről tartott keddi sajtótájékoztatón elmondta, a magyar tulajdonú családi vállalkozás 2011-ben kereste meg az egyetemet, hogy analitikai méréseket, biztonsági értékelést végezzen számukra. Később a feladatok köre felszívódási és helyettesíthetőségi vizsgálatokkal is bővült, majd a közös termékfejlesztés is elindult.
A felsőoktatási intézmény számára rendkívül fontos az együttműködés az ipari partnerekkel, a Biomed Kft.-től kapott témákból nemzetközi együttműködéssel megvalósuló tudományos kutatás is kibontakozott már – hangsúlyozta a professzor.
Csupor Dezső, az SZTE GYTK farmakognóziai intézetének adjunktusa elmondta, a termékötlettel a vállalkozás másfél évvel ezelőtt fordult az egyetemhez. A szegedi kutatók a céggel együttműködve választották ki az alkalmazási célhoz megfelelő növényeket, majd az alapanyagokat, és állították be a szükséges hatóanyagdózist.
A szakember kifejtette, az étrend-kiegészítők piaca gyengén szabályozott, egy vállalkozás hosszútávon azonban csak akkor lehet versenyképes, ha a gyógyszerekhez hasonlóan biztonságos és hatásos termékeket állít elő.
Medgyesi Bálint, a Biomed Kft. ügyvezető igazgató közölte, a magyar családi vállalkozásként működő Biomed Kft. jogelődje a Biomed Bt. 1991-ben alakult. 2000-től a vállalkozás főtevékenysége a gyógynövény-kivonatokat és illóolajokat tartalmazó krémek, masszázsolajok, étrend-kiegészítő termékek fejlesztése, gyártása, forgalmazása. A gyógykrémek területén a cég az egyik piacvezető Magyarországon.
A tavaly nettó 344 millió forintos értékesítési árbevételt elérő vállalkozás termékkínálata folyamatosan bővül, jelenleg 23 termék található a gyógyszertárak, gyógynövény-szaküzletek és drogériák polcain, az értékesítés darabszáma elérte az évi egymilliót. A vállalat üzemei a Nógrád megyei Egyházasdengeleg községben találhatóak – ismertette a szakember.
A Biomed Kft. az elmúlt négy évben mintegy 300 millió forintot fordított fejlesztésre, ennek mintegy 10 százaléka származott uniós, illetve kormányzati támogatásból – tette hozzá.
A 19 alkalmazottat foglalkoztató cég mérete nem teszi lehetővé önálló laborkapacitás kialakítását, ezért működik együtt hazai egyetemekkel és kutatóintézetekkel – mondta Medgyesi Bálint. Hozzátette: az SZTE-vel további új fejlesztésekben is gondolkodnak, amennyiben lehetséges pályázati támogatással. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Színe és fonákja
Ahogy arra már többször is utaltunk, a cukrászok termékfejlesztési próbálkozásainak…
Tovább olvasom >Partnerségre lépett a K&H és a Szegedi Tudományegyetem
A természetes emberi beszéd működésének alaposabb megértését célozza az a…
Tovább olvasom >Édes jövő kakaóval – vagy anélkül
A Magyar Édességgyártók Szövetsége július 4-én szakmai sajtóbeszélgetést rendezett a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >