Képzéssel a fenntartható fejlődésért és az elvándorlás mérséklésért
Hazánk a hétköznapokban jól hasznosítható mezőgazdasági ismereteket ad át a fejlődő országok leendő élelmezéssel és élelmiszerrel foglalkozó szakembereinek. A problémákat helyben kell megoldani, mi ebben hiszünk – hangsúlyozta dr. Ökrös Oszkár nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár a FAO-ösztöndíjprogram fogadó ünnepségén.
A helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta: a magyar kormány célja elősegíteni, hogy a jól képzett diplomás munkaerő hozzájáruljon a fejlődő országok fenntartható fejlődéséhez és indirekt módon az elvándorlás csökkentéséhez. Kiemelte: a program országainak együttműködése a szakmai, kulturális és gazdasági kapcsolatok fejlesztését is ösztönzi. A képzésnek otthont adó Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem naprakész, jól hasznosítható információkat ad át a fejlődő országok vízgazdálkodással, növénytermesztéssel és növényvédelemmel foglalkozó leendő szakembereinek.
Az Agrárminisztérium FAO együttműködései közül a legsikeresebbnek mondható az ösztöndíjprogram, amelyre minden évben több tízszeres a túljelentkezés
A jelenlegi 23 ösztöndíjas színesen képviseli a fejlődő és legkevésbé fejlett országokat: a Jordánia, Ghána, Etiópia, Algéria, Egyiptom, Nigéria, Fülöp-szigetek, Kazahsztán, Üzbegisztán országaiból érkezett hallgatók növényorvos, vízgazdálkodó mérnök és növénytermesztő diplomát szereznek Magyarországon, az Agrárminisztérium támogatásával. A program kezdete óta mintegy 47 ország 370 hallgatója kapta meg a támogatást mester szintű tanulmányainak folytatásához. A program 2023 szeptemberében is folytatódik, biotechnológiai mérnök és mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnöki szakokon.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Az ipari termelés 4,2 százalékkal mérséklődött novemberben
2024 novemberében az ipari termelés volumene 4,2, munkanaphatástól megtisztítva 2,9…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO globális élelmiszerár indexe decemberben
Az élelmiszer-alapanyagok árának globális mutatója csökkent decemberben, köszönhetően cukor alacsonyabb…
Tovább olvasom >AM: január 1-től megújult a termelők védelme
Év elejétől újabb, a tisztességes üzleti kapcsolatokat elősegítő szabályok javítják…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az ipari termelés 4,2 százalékkal mérséklődött novemberben
2024 novemberében az ipari termelés volumene 4,2, munkanaphatástól megtisztítva 2,9…
Tovább olvasom >Globális trendek – élelmiszeripari insightok
Az élelmiszeripar globális trendjeinek és innovációinak vezető platformjaként működő SIAL…
Tovább olvasom >Minden negyedik magyar javítaná emésztési jóllétét, de nem tudja, hogyan
Az új év kezdete sokak számára az egészségükre való tudatosabb…
Tovább olvasom >