Japánban nem sajnálják a pénzt a szezon eleji gyümölcsre
Nagyjából 700 ezer forintnak megfelelő összegért kelt el egy japán árverésen egy pár, makulátlannak talált mangó – írja az agrarszektor.hu. A szigetországban minden évben horribilis árat fizetnek a szezon eleji gyümölcsökért. A csúcsot egy dinnye tartja, amelyért 5,8 millió forintot fizetett a vevő, de az idei eper is 115 ezer forintért talál gazdára dobozonként.
Háromszázezer jenért (700 ezer forintért) kelt el Japánban egy pár makulátlan mangó a legjobb fajtából az idei szezon első árverésén. A Kjusu szigetén, Mijazakiban tartott árverésen a két darab gyümölcsöt a térség legnagyobb városának, Fukuokának az egyik nagyáruháza vásárolta meg, hogy hosszas vevőcsalogató mutogatás után kedvezményes áron, 210 ezer jenért (490 ezer forintért) adja el egy szerencsés vásárlónak – közölte az MTI.
A Taijo no tamago (A Nap tojása) márkanéven árusított mangót rendkívül szigorú kritériumok szerint válogatják: minden darabnak legalább 350 grammosnak és mézédesnek kell lennie. Az árverésen összesen 157 rekesz Mijazakiban termett mangót árverezték el az idei szezonra várt 1010 tonnás termésből. A „dömping” május-júniusra várható.
Japánban minden évben aranyáron kelnek el a szezon kezdetén tartott árveréseken az első és legjobb, kifogástalan minőségű gyümölcsök. Az abszolút rekordot két kantalup dinnye tartja, amelyre 2008-ban 2,5 millió jent (5,8 millió forintot) áldozott egy vevő. Az idei év slágere, a prémium minőségű eper is jó áron, dobozonként 115 ezer forintért talál gazdára.
A japánok nem nézik az árat, amikor különleges minőségű gyümölcsöt vásárolnak ajándéknak, de még az olcsó szupermarketekben is elkérhetnek akár 600 forintot is egyetlen darab almáért. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Hasítanak a gyümölcsakciók az áruházláncokban
A hideg hónapok beköszöntével a vitaminpótlás nemcsak az egészségmegőrzés szempontjából…
Tovább olvasom >Tovább erősítjük agrárkapcsolatainkat Japánnal
Hazánk számára kiemelt fontosságú Japán barátsága és a távol-keleti ország…
Tovább olvasom >Bezárja sanghaji gyárát a Yakult, átszervezéssel erősítene Kínában
A japán Yakult Honsha Sanghajban működő gyárának bezárásával tenné versenyképesebbé…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >