Hosszabbítható a növényvédő szerek felhasználhatósági ideje
A Nébih a hatékony növényvédelem mellett a hulladék mennyiségének minimalizálását is szem előtt tartja. Ennek érdekében ‒ a gazdálkodókat és a növényvédő szer kereskedőket támogatandó ‒ a felhasználhatósági idő meghosszabbításához szükséges vizsgálat kérhető a Nébih laboratóriumától is.

Az engedélyes a vizsgálati bizonyítványt köteles 5 évig megőrizni (Fotó: Pixabay)
A vonatkozó rendeletnek megfelelően, tilos lejárt felhasználhatósági idejű növényvédő szert forgalomba hozni. Ugyanakkor lehetőség van a felhasználhatósági idő meghosszabbítására. Ezt az engedély tulajdonosa (engedélyes) kérelmezheti. A hosszabbításhoz szükséges a tételt reprezentáló, az MSZ 16967-79 szabvány szerinti mintavétel, valamint független, akkreditált laboratórium vizsgálata, amely igazolja, hogy a termék minősége továbbra is megfelelő. Az engedélyes a vizsgálati bizonyítványt köteles 5 évig megőrizni, valamint annak másolatát a kézhezvételt követően haladéktalanul a Nébih-hez mint engedélyező hatósághoz beküldeni. Az új felhasználhatósági időt újracímkézéssel vagy kiegészítő címkével jól látható módon fel kell tüntetni a csomagoláson.
A minőséget igazoló laboratóriumi vizsgálat elvégzése igényelhető a Nébih-től is
Fontos azonban figyelembe venni, hogy a zsúfoltabb tavaszi időszakban hosszabb átfutási időre lehet számítani. Annak érdekében, hogy az esetleg már lejárt, de még megfelelő minőségű növényvédő szerek felhasználási időszakában már rendelkezésre álljon az új címke és a hatósági bejelentés, az engedélyesek számára ajánlott időben elindítani a hosszabbítási folyamatot.
Nébih
Kapcsolódó cikkeink
Több mint fél évszázada a hazai élelmiszeripar élvonalában
Az élelmiszeripar jövőjét azok a fiatal szakemberek formálják, akik tisztelik…
Tovább olvasom >Nébih: Villány térségében is megjelent a szőlő aranyszínű sárgaság nevű betegsége
Villány térségében is megjelent a szőlő aranyszínű sárgaság nevű betegsége,…
Tovább olvasom >Villány térségében is megjelent a szőlő aranyszínű sárgaság betegsége – fokozott védekezésre hívja fel a figyelmet a Nébih
A szőlő aranyszínű sárgaság betegséget okozó Grapevine flavescence dorée (FD)…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >