Gyermekek fejlesztéséhez használják a Syngenta munkatársainak felajánlását
Karácsonyi gyűjtést szervezett a Syngenta. A vállalat dolgozóinak felajánlásából vásárolt játékokat és eszközöket a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Karcagi Tagintézményében, gyermekek korai fejlesztéséhez használják majd.
„A Syngenta idei karácsonyi gyűjtésén összesen 475 ezer forint gyűlt össze, amellyel egy rendkívül fontos munkát végző intézménynek, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Karcagi Tagintézményének igyekeztünk segíteni. A munkatársaink felajánlásából az intézménnyel egyeztetve olyan játékokat és eszközöket vásároltunk, amelyek a látási, a hallási, valamint a motorikus készségeket és képességeket is fejlesztik már egészen kicsi kortól kezdve”, mondta Czigány Tibor, a vállalat igazgatója.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Karcagi Tagintézményének gyógypedagógus, konduktor és pszichológus szakemberei már csecsemőkortól kezdve foglalkoznak a városban és környékén élő sérült, fogyatékkal élő kisgyermekek fejlesztésével. Rajtuk kívül a „Gólyafészek Otthon” súlyos fogyatékossággal, állami gondoskodásban élő kis lakóit is segítik. A pályázati támogatással kidolgozott „karcagi modelljük” példaértékűen fogja össze az egészségügyi és a szociális ellátórendszer összes szereplőjét – köztük intézményeket, gyermekorvosokat, védőnőket – az egyénre szabott, célirányos speciális segítségnyújtás érdekében.
– Jelenleg összesen 35 kisgyermek korai fejlesztésével foglalkozunk az intézményeken belül és otthoni ellátás keretében. A gyerekek között vannak enyhe és nagyon súlyos fogyatékossággal élők is, de mindannyiuk esetében kulcsfontosságú, hogy minél hamarabb megkezdődjön az intenzív fejlesztés, mert annál gyorsabban lehet javulást elérni – hangsúlyozta Zsoldos Erzsébet, a tagintézmény vezetője. – A felajánlásból kapott eszközöket és játékokat úgy válogattuk össze, hogy a 0-5 éves korú kisgyerekek mozgásfunkcióinak, látási és hallási észlelésének, kommunikációs és kognitív képességeinek fejlődését szolgálják. Ezek a fontos és hasznos eszközök hatékonyabbá teszik majd az intézményünkben folyó gyógypedagógiai munkát.
Kapcsolódó cikkeink
Megérkezett a magyar görögdinnye, a nyár íze
A görögdinnye nem csupán hűsítő nyári csemege, hanem valódi íz-…
Tovább olvasom >A szőlőt sem kíméli a klímaváltozás, a hatásait azonban mérsékelni lehet a Syngenta szerint
A mintegy 58 ezer hektáron zajló szőlőtermesztés a termőterület csökkenése…
Tovább olvasom >Megállhat a magyar szőlőtermesztés visszaesése egy nemzetközi agrárvállalat szerint
Megállhat a magyar szőlőtermesztés visszaesése, de a klímaváltozás jelentős károkat…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új felmérés: a vásárlók nem kérnek a mérgező vegyszerekből
Egy új, öt országot érintő felmérés komoly aggodalmakat tárt fel…
Tovább olvasom >Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Lassan elfogynak a sarki kisboltok: 22 ezer bolt tűnt el négy év alatt
2024 végére több mint 5200 kiskereskedelmi üzlet szűnt meg Magyarországon…
Tovább olvasom >