Folyamatos a védekezés a madárinfluenzával szemben
Már kilenc vármegyében van jelen a madárinfluenza hazánkban – közölte Nagy István agrárminiszter. Hozzátette, a járvány terjedése miatt szigorú intézkedéseket vezetett be az országos főállatorvos. Az érintett állomány felszámolása és a járványügyi nyomozás folyamatban van.

Magyarország teljes területén tilos a baromfi és más, fogságban tartott madarak vásárokba történő bevitele, valamint díszmadár- és galambkiállítások tartása (Fotó: Pixabay)
A tárcavezető kifejtette, egyre több területen jelenik meg a madárinfluenza hazánkban. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) mindent megtesz a vírus terjedésének meggátolása érdekében. Az agrártárca továbbra is arra kéri a baromfitartókat, hogy szigorúan tartsák be a járványvédelmi szabályokat. A kialakult helyzetben a hatósági intézkedések célja a járvány megállítása, ez a hazai baromfiágazat érdeke, és ebben kérjük minden érintett együttműködését. Az együttes gyors és hatékony fellépéssel van esély a veszteségek minimalizálására, a korlátozások mielőbbi feloldására – tette hozzá.
Nagy István arra is felhívta a figyelmet, hogy Nébih munkatársai a legtöbb kitörést Bács-Kiskun vármegyében regisztrálták, ahol az esetek száma meghaladja a 120-at, a fertőzéssel érintett állatok száma pedig több mint 1,6 millió
Az állategészségügyi hatóság egész Bács-Kiskun vármegye területére, valamint Csongrád-Csanád vármegye jelentős részére is kiterjesztette a védő-és megfigyelési körzeteket. Csongrád-Csanád vármegye korlátozással nem érintett területein pedig megtiltotta valamennyi hasznosítású vízibaromfi állomány betelepítését. További intézkedés, hogy Magyarország teljes területén tilos a baromfi és más, fogságban tartott madarak vásárokba történő bevitele, valamint díszmadár- és galambkiállítások tartása – hangsúlyozta a miniszter.
A hatályos előírásokról és az aktuális madárinfluenza-járványhelyzetről a Nébih tematikus oldalán tájékozódhatnak: https://portal.nebih.gov.hu/madarinfluenza
AM
Kapcsolódó cikkeink
Az új lengyel államfő nemzetközi koalíciót hozna létre a Mercosur-megállapodás ellen
Nemzetközi koalíciót hozna létre Karol Nawrocki Lengyelország frissen beiktatott elnöke…
Tovább olvasom >NAK: a fogyasztókat is kedvezőtlenül érintené az uniós agrártámogatások elvonása
Súlyosan érintené a kis- és közepes gazdaságokat az uniós agrártámogatások…
Tovább olvasom >AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kezdő vállalkozóknak indít díjmentes képzést a Kamara
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a területi kamarák közreműködésével…
Tovább olvasom >Rekord magasságba szökött a svájci Lidl sajtexportja tavaly
Tizenöt éves fennállásának legerősebb évét zárta a svájci Lidl sajtexport…
Tovább olvasom >Alkoholmentes sörbe invesztál Robbie Williams
Robbie Williams személyében befektetőt kapott az ausztrál Heaps Normal alkoholmentes…
Tovább olvasom >