Földünkért világnap – Hogyan vegyük rá a gyereket az alumínium szelektív gyűjtésére?
Az alumínium dobozok újrahasznosítása csak egyetlen apró, ám igen fontos lépés a környezettudatosság és az erőforrásokkal való takarékoskodás útján. Ha szülőként okosan cselekszünk, a gyerekeknek már teljesen természetes lesz – és nem csak a Földünkért világnapon.
Ha aktívan törekszünk egy fenntarthatóbb életre, alapvetően az a szándék munkál bennünk, hogy egy élhető bolygót hagyjuk hátra a minket követő generációk, a gyermekeink és az unokáink számára. Ez a hétköznapi környezettudatosság sok-sok apró lépésből áll össze: kezdve azzal, hogy spórolunk a vízzel, át azon, hogy nem veszünk felesleges dolgokat egészen addig, hogy nem a szemetesbe dobjuk az alumínium dobozokat. Ezekből rengeteg megvalósítható a gyerekek számára is, például ez utóbbi.
Rajtunk múlik
Ma már rengeteg üdítő, tea vagy akár tejes ital vásárolható alumíniumdobozban, amit a gyerekek is fogyasztanak nemcsak otthon, hanem az iskolában, edzésen, táborban is. Az alumínium hatalmas érték, és nem a kukában van a helye. Ahogy nem dobunk ki egy ruhát egyetlen viselés után, úgy egy alumínium dobozt sem szabadna. Hogy ez a gyerekek számára is természetes legyen, az nagyrészt a szülői példamutatáson múlik. Ma már mi sem egyszerűbb, mint szeparáltan gyűjteni az aludobozokat, majd együtt visszaváltani őket – a Minden Doboz Visszajár program keretében kihelyezett automaták ezt könnyítik meg.
Keltsük fel az érdeklődést!
Szülőként mindenképp magyarázzuk el a gyerek életkorának megfelelően, hogy ez miért ilyen fontos: ha még erre fogékony korban van, biztosan le tudjuk nyűgözni pár izgalmas adattal. Például vajon tudja-e a csemeténk, hogy a világon egy év alatt készített aludobozokból olyan magas oszlopot lehetne rakni, ami 75-ször elérne a Holdig és vissza? Meglepődik-e azon, ha elmondjuk neki, az a doboz, ami éppen a kezében van, talán pár héttel ezelőtt már járt nála? A jó példa, a kommunikáció a kulcs ahhoz, hogy a gyerekek számára már természetes legyen egy környezettudatos magatartás.
A suliban is fontos
Természetesen az a legjobb, ha mindezzel nem csak otthon találkoznak a kicsik: a dobozok gyűjtésére akár az iskolában, edzésen is van lehetőség. Ha egy osztály közösen gyűjti, majd váltja vissza a dobozokat, az azért kapott pénzösszeget akár jótékony célra is felajánlhatják – a Minden Doboz Visszajár és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, illetve a SPAR Magyarország együttműködésnek köszönhetően egyes automaták ezt is lehetővé teszik. Ezzel nemcsak egy hasznos és jó dolgot cselekedtek, hanem rögtön kettőt! Nemcsak szülőként, hanem pedagógusként, edzőként is megvan a lehetőségünk arra, hogy a hétköznapi környezettudatosság olykor rögös útján terelgessük a gyerekeket – végső soron ők a jövő letéteményesei.
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >