Finn és magyar nők a munkavállalói piacon – mi a siker záloga?
2023. április 4-én negyedik alkalommal szervezi meg a FinnAgora a Finnovation rendezvényét, amelynek ezúttal a nők állnak a középpontjában, méghozzá a munkaerő piaci egyenrangúság témájában.
A CEU-n szervezett konferencia célja, hogy megtalálják a nők szakmai identitásának mozgatórugóit, inspirációt nyújtsanak a jelenlegi és leendő női vezetőknek és meghatározzák a szakmai önbizalom fő építőköveit. Az eseményen több nemzetközi előadóval is találkozhatnak a résztvevők, többek között Anni Marttinennel, a Finn Szociális és Egészségügyi Szövetség (Soste) vezető közgazdászával, Borsi Zsófiával, a Lazy Women alapítójával és Csernus Fannival, az Amnesty International Nemek Közötti Egyenlőség Program koordinátorával. Az angol nyelven zajló előadásokat közös workshopok követik. A teljes nap ingyenesen látogatható, de regisztrációhoz kötött.
“Sok kiváló nőt látunk nap mint nap ambíciózusan dolgozni és folyamatosan fejlődni a saját szakmájában. Innovátorok, akik megváltoztatják a világot, fiatal szakemberek, akik a vállalati ranglétrán lépkednek felfelé, aktivisták és sikeres üzletasszonyok. Mégis azt tapasztaljuk, hogy gyakran a nőknek jóval keményebben kell dolgozniuk a sikerért, mint férfi kollégáiknak, még akkor is, ha ugyanolyan szintű készségekkel és képzettséggel rendelkeznek. A Finnovation-ön olyan eszközöket adunk számodra, amelyek egy lépéssel közelebb vihetnek a hiteles szakmai identitásod felé, biztonságos helyet biztosítunk a személyes kihívások megvitatásához, platformot a gondolataid és új ötleteid megosztásához, és inspirációt a továbbiakhoz. “
– Tilly Anna, a FinnAgora kulturális menedzsere.
Az esemény célja, hogy támogatást és eszközöket biztosítson az egyenék szakmai identitásának megtalálásához, inspiráció nyújtson a jelenlegi és leendő női vezetőknek, meghatározza a szakmai önbizalom fő építőköveit, valamint tapasztalatokat és ötleteket adjanak át a résztvevők egymásnak.
Az előadás angol nyelvű, de a workshopokon magyarul is lesz lehetőség beszélgetni!
A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A helyszín limitált befogadóképességére tekintettel érdemes minél hamarabb regisztrálni az alábbi linken: https://bit.ly/3Kv15h7
További információ:
Háttérinformáció
PROGRAM:
12.30 Regisztráció
13.00 Üdvözöljük a CEU-n
Csele Andrea, a CEU helyettes vezetője
13.05 A konferencia megnyitója
A FinnAgora igazgatója, Heljä Franssila
A FinnAgora kulturális menedzsere, Tilly Anna
13.15 Keynote: Anni Marttinen, vezető közgazdász, SOSTE (Finnország)
Nők az üzleti életben: a saját szerepkör és az optimális teljesítmény nyomában, a belső követelmények és kihívások tükrében
14.00 Kávészünet
14.30 Bemutatkozók
Csernus Fanni, az Amnesty International Nemek Közötti Egyenlőség Program koordinátora
Borsi Zsófia, a Lazy Women alapítója
15.00 Workshopok 3 csoportban
Női vezetők: hogyan válhatnánk jobb vezetőkké, és milyen kihívások várnak ránk? (Anni Marttinen)
Mi akadályoz meg bennünket abban, hogy magasabbra törjünk? Megfelelési kényszer, imposztor szindróma és önbizalomhiány a munkahelyen (Lazy Women)
A munkahelyen is léteznek nemi szerepek? A munka-magánélet egyensúly és a láthatatlan munka kérdése (Csernus Fanni)
16.00 Közös összejövetel és az eredmények megbeszélése
16.30 Záró megjegyzések – Heljä Franssila, a FinnAgora igazgatója
16.45 Fogadás
17.30 A szeminárium vége
A résztvevők bemutatása:
Anni Marttinen a Finn Szociális és Egészségügyi Szövetség (Soste) vezető közgazdásza. A feminista gazdaságpolitikát támogatja, amely az emberi jólétet helyezi előtérbe a gazdasági növekedés helyett. A feminista közgazdaságtan figyelembe veszi a társadalmi egyenlőtlenségeket, például a rasszizmust, és elismeri, hogy nem minden ember kiindulópontja egyforma. Anni közösségi média influencer is, aki Instagram- és TikTok-fiókját használja arra, hogy közérthető módon beszéljen a gazdaságpolitikáról. Ezenkívül Maria Mäkynen filozófussal közösen vezeti a Feminist Economics című podcastot.
Csernus Fanni, Amnesty International Magyarország
Fanni az Amnesty nemek közötti egyenlőség programjának koordinátoraként olyan projektek kidolgozásán és megvalósításán dolgozik, amelyek célja a nemek közötti egyenlőség megvalósítása. A nők diszkriminációja rendszerszintű probléma, így annak megszüntetése több eszköz párhuzamos alkalmazását igényli, hiszen stratégiát csak ezen koncepciók mentén építhetjük fel.
Lazy Women
A Lazy Women egy olyan befogadó platform, amelyet Európa-szerte és azon túli fiatal nők hoztak létre, beleértve társadalomtudósokat, zenészeket, jogászokat, kreatívokat és diplomatákat is, hogy felerősítsék a nőiség bármely aspektusával azonosulni tudók hangját szerte a világon.
A lustaság negatív konnotációjával akarnak szembeszállni, és visszaszerezni a fogalmat azáltal, hogy nyilvános párbeszédet indítanak el róla. Felhívják a figyelmet arra is, hogy a nők világszerte – leginkább a magánszférájukban – mennyi erőfeszítést tesznek, amelyeket általánosságban kevésbé tartanak társadalmi szinten értékesnek, mint az alkalmazotti vagy a közmunkát.
Kapcsolódó cikkeink
A tanulás fontosabb lett a karriernél
Nagyot fordult a világ a munkahelyeken. Ma már nem csak…
Tovább olvasom >Stagnálás közelében a munkaerő termelékenysége a feldolgozóiparban Magyarországon
A magyar gazdaságfejlesztési stratégia egyik központi eleme a magyar ipar…
Tovább olvasom >A munkavállalók fele alaposan utánanéz a cégnek, mielőtt jelentkezik az álláshirdetésére
A munkavállalók szinte kivétel nélkül szeretnék látni az álláshirdetésekben, hogy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszafogottabb eredményt hozott az ősz az idegenforgalomban
A nyári szezon növekedése után az ősz első hónapja visszafogottabb…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A hazai fogyasztás erősödik
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől…
Tovább olvasom >Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >