Erős japánok Magyarországon
Európa-szerte – ahogy nálunk is – egyre népszerűbb az ázsiai gasztronómia. A kínaiak után sorra nyílnak a japán, thai és indiai konyhát képviselő éttermek, nő az igény az egzotikus ízekre! Az ételek mellett a keleti spiritek is szép számmal érkeznek hazánkba, amelyek közül is a japán italokra a legnagyobb a kereslet.
Míg korábban a japán szesz elsősorban a sakét jelentette a nyugati részeken, az elmúlt 2 évtizedben a japán whiskyk meghódították a világot; sorra nyerik a versenyeken a díjakat, és ma már külön kategóriát képviselnek a szegmensben – méghozzá az utóbbi 3-4 évben az egyik legmarkánsabban fejlődőt. A legnagyobb főzdéket Japánban a Suntory (2014 óta Beam Suntory) tulajdonolja, ők nyitották az első lepárlót, a Yamazakit is 1923-ban. A százéves kitartó fejlesztő munkának köszönhetően ma olyan párlatokkal kényeztetik Európát is, mint a Toki, a Chita vagy a Hibiki. Ezeket a skót füstös whiskykkel szemben lágy, virágos, gyümölcsös ízjegyek jellemzik, így azok is bátran ismerkedhetnek velük, akik csak most ismerkednek a whiskyk világával.
A whiskyk mellett a japánok a rájuk jellemző precizitással nyúltak hozzá a különböző szeszekhez. A nálunk is folyamatosan növekvő gin kategória szerelmeseinek örömére sorra érkeznek a japán ginek is. Ezeket természetesen „japánul” fűszerezik, a Suntory Roku gint például a japán cseresznyefa virága és levele, kétféle zöld tea, sansho bors, valamint a japán citrus, a yuzu ízesíti.
A szigetországban persze a vodka is különleges karakterű, a 100%-ban rizsalapú Haku például édeskés ízvilágú, lágysága a lepárlást követő bambuszszenes szűrésnek is köszönhető.
A prémiumizáció és a változatosság igényének trendje, a fogyasztók kíváncsisága itthon is jó alapot teremt a japán italkülönlegességek sikeréhez. //
Kapcsolódó cikkeink
Kihívás whisky-ínyenceknek – A nap videója
A Flaviar idén is megalkotta whiskys adventi naptárát: 24-szer 5…
Tovább olvasom >Angol whisky nyert a skótok kárára
Az Egyesült Királyság külső szemlélői számára egységes országként tűnhet, ám…
Tovább olvasom >A Macallan és a Bentley közös whiskyje – A nap videója
A két szuperprémium márka nevét hallva feltehetően senki nem csodálkozik,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Görög uniós biztosjelölt: a közlekedés és a turizmus alapvető pillérei a fenntartható jólétnek és a versenyképességnek
Európának új tervre van szüksége a fenntartható jólét és versenyképesség…
Tovább olvasom >Színe és fonákja
Ahogy arra már többször is utaltunk, a cukrászok termékfejlesztési próbálkozásainak…
Tovább olvasom >Megugrik az európaiak utazási kedve: A 2024-es év őszi és téli szezonjának utazási trendjei
Az Európai Utazási Bizottság (ETC) legújabb kutatása szerint jelentős növekedés…
Tovább olvasom >