Együttműködik a Versenyhivatal és a Corvinus Egyetem a hazai közgazdaságtudomány fejlődéséért
Együttműködési megállapodást kötött a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) a magyar közgazdaságtani szaktudás fejlesztéséért és támogatásáért. A megállapodás hallgatói és kutatói szinten egyaránt hatékony keretet biztosít a versenyhatóság és az egyetem közötti tudásmegosztásra.
Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke, illetve Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora és Domahidi Ákos, az egyetem kancellárja a két intézmény jövőbeli együttműködéséről állapodott meg a magyar közgazdaságtudomány fejlesztése és támogatása érdekében. A GVH széles körben – többek között gyakorlati oktatási programok és projektek szervezésével, kiemelkedő tehetségek egyéni gondozásával és képzőműhelyek támogatásával – segíti majd elő a versenyközgazdaságtani és versenypolitikai témák oktatását és kutatását. Az egyetem pedig többek között napjaink egyik legfontosabb tudományterületével, a viselkedés-közgazdaságtannal kapcsolatos tréninggel támogatja a versenyhatóság munkatársait.
„A versenyhatóság feladatainak ellátásához szüksége van a jövő közgazdasági elemzőinek munkájára. Az egyetem hallgatóinak és kutatóinak pedig szükségük van a nálunk felhalmozott, speciális tudásra és gyakorlati tapasztalatra, amelynek elsajátítására nincs máshol lehetőség. A most aláírt megállapodás így egyaránt szolgálja a tiszta verseny előnyeit, vagyis a magyar fogyasztók érdekeit és a hazai közgazdaság-tudomány fejlődését – mondta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke.
„Az Egyetem nagy hagyományokkal rendelkezik a közgazdász képzésben. A megállapodás lehetőséget teremt arra, hogy a hallgatók a közgazdaságtani, piacelméleti és szabályozási kérdéseket valós körülmények között, valós adatokon és eseteken keresztül elemezhessék, ezáltal a munkaerőpiacon keresett és értékelt kompetenciákat szerezhetnek” – mondta Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora.
Az együttműködési megállapodás a GVH honlapján érhető el.
Kapcsolódó cikkeink
Tisztességes piaci módszerek az UCP Notice alapján
Az Önszabályozó Reklámtestület (ÖRT) a Gazdasági Versenyhivatallal (GVH) karöltve és…
Tovább olvasom >1st Omnichannel Day: vásárlási utak egy többcsatornás környezetben
2022. május 13-án, pénteken kerül megrendezésre a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi…
Tovább olvasom >Magazin: A megoldóember
Dr. Újszászi Bogár László már csak hivatalból is meggyőző személyiség:…
Tovább olvasom >További cikkeink
A NielsenIQ és a GfK egyesül, így a fogyasztói és kiskereskedelmi mérések terén vezető globális információs és elemzési szolgáltatót hoz létre
A döntéssel két egymást kiegészítő globális vezető kutatóintézet egyesül, amelyek…
Tovább olvasom >Elindult a hazai dinnyeszezon
Elindult a hazai dinnyeszezon, az elmúlt néhány évvel ellentétben jó…
Tovább olvasom >Az ügyfélélmény az egyik legfontosabb versenyelőny
Az ügyfélélmény (customer experience, CX) ma már az egyik legfontosabb…
Tovább olvasom >