Circana: kevesebb új árucikket dobtak piacra a kiskereskedők az elmúlt években
A pandémia és a háború miatt biztosra mennek a kiskereskedők, egyelőre nem mernek újdonságokkal előrukkolni. Igaz, emiatt a vásárlók is unalmasabbnak tartják a bevásárlást…

Az ellátási lánc zavarai először áruhiányt, majd árubőséget eredményeztek
A termékgyártók és a kiskereskedők a pandémiából akadó ellátási és gyártási nehézségek miatt az elmúlt néhány évben világszerte kevesebbet költöttek innovációra. A vezetők szerint a fogyasztói kereslet változása és a gazdasági lassulás is szerepet játszott ebben. A cégek leginkább azt kívánják elkerülni, hogy ne olyan termékek létrehozására és forgalmazására költsenek pénzt, ami később áldozatul eshet az infláció, a Covid és az ellátási lánc nehézségeiből adódó hatásoknak.
A Circana piackutató cég szerint 2022-ben 13 százalékkal kevesebb új árucikket dobtak a piacra, mint 2020-ban. A legnagyobb csökkenést a szépségápolás, a lábbelik, a kisgépek és a játékok kategóriában lehetett tapasztalni. Marshal Cohen, a Circana vezető iparági tanácsadója szerint a visszaesés több egymásra ható tényező eredménye. A pandémia gyökeresen megváltoztatta a fogyasztási szokásokat, ami módosításra kényszerítette a gyártókat és a kiskereskedőket, hogy lépést tudjanak tartani a változó kereslettel.
Az ellátási lánc zavarai először áruhiányt, majd árubőséget eredményeztek, és a felesleges termékek miatt a kiskereskedők nem tudtak friss árut behozni. Cohen elmondta, hogy az újdonságok keresletet teremthetnek, az ismételt dolgokkal azonban halálra untatják a fogyasztókat – írja a Wall Street Journal nyomán a Világgazdaság.
Kapcsolódó cikkeink
Évente közel 40 különböző kereskedőnél vásárolnak az amerikai fogyasztók
A Circana friss kutatása szerint az amerikai háztartások egy éven…
Tovább olvasom >Gyengébben teljesítettek tavaly az A-márkák a holland szupermarketekben
2024-ben 9%-kal csökkent az A-márkás termékek értékesítése a holland szupermarketekben…
Tovább olvasom >Globális trendek – élelmiszeripari insightok
Az élelmiszeripar globális trendjeinek és innovációinak vezető platformjaként működő SIAL…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >