Az önkormányzat lemondott a Gyulahús Kft. kisebbségi részének eladásáról
Zárt ülésen, vita nélkül, egyhangúlag döntött a gyulai képviselő-testület arról, hogy lezárja a Gyulahús Kft. értékesítési folyamatát – tájékoztatta Görgényi Ernő (Fidesz-KDNP) polgármester csütörtökön az MTI-t.
A városvezető elmondta, a tavaly ősszel az önkormányzati tulajdonú cég legfeljebb 49 százalékos tulajdonrészére kiírt tőkebevonási eljárásra három ajánlat érkezett, ám egyik sem felelt meg a képviselő-testület elképzeléseinek, emiatt úgy döntöttek, egyik ajánlattevővel sem folytatják a részletesebb, második körös tárgyalásokat és az átvilágításokat.
Görgényi Ernő hozzátette, időközben kiderült, hogy a 100 százalékban önkormányzati tulajdonban lévő Gyulahús Kft. elnyert az Élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztése című felhívás keretében 4,8 milliárd forint, 50 százalékos támogatási intenzitású uniós fejlesztési forrást. Így javultak a cég pozíciói, a tulajdonrész értékesítése a beérkezett opciókkal nem szolgálja sem a gazdasági társaság, sem a város érdekeit – jelentette ki a polgármester.
Az önkormányzat egy csaknem 13 milliárd forintos beruházást szeretne a Gyulahús Kft.-nél végrehajtani, új szárazáru üzemet építenének a jelenlegi Kétegyházi úti telephelyen. Görgényi Ernő az MTI-nek elmondta, a fejlesztést továbbra is szeretnék megvalósítani, most „újratervezik”, hogyan lehet ezt új résztulajdonos bevonása nélkül megoldani.
Arra a kérdésre, hogy elképzelhető-e az újbóli tőkebevonási kísérlet kiírása, a városvezető úgy reagált: nem zárható ki, hogy más feltételekkel megtörténjen, de erről egyelőre nem kívánt nyilatkozni.
A Gyulahús Kft.-t 2013-ban alapították, minden évben nyereséges volt, az alapítás óta több mint 1,5 milliárd forintot fordítottak fejlesztésre. Tavaly a vártnál nagyobb, 8,3 milliárd forintos árbevételt ért el a cég, amely csaknem 40 százalékos bővülést ért el az exportpiacokon az egy évvel korábbihoz képest. A forgalmuk 2021-ben volumenben 6 százalékkal nőtt – nyilatkozta korábban az MTI-nek Daka Zsolt ügyvezető igazgató.
A társaság éves termelési kapacitása 5600 tonna. Két fő termékük a gyulai kolbász és a májas, mindkettőből évi 2000 tonnát termelnek. A kft. tavaly 340 dolgozót foglalkoztatott.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Most invesztálni kell a szalámimárkákba
Idén már nem nőtt a szalámik átlagára, és az eladások…
Tovább olvasom >Öt újabb vállalat csatlakozott a Kiemelt exportőr partnerségi programhoz
Öt vállalattal írt alá Kiemelt exportőr partnerségi program szerződést a…
Tovább olvasom >A tudatos étkezést már a gyermekkorban el kell kezdeni
Kiemelt cél a közétkeztetésben is a rövid ellátási láncok megerősítése…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >