Az innováció segíti a fenntartható mezőgazdaságot
A precíziós mezőgazdaság a fenntarthatóság érdekében létrehozott innovációt jelenti, amely versenyképesebbé, zöldebbé és átláthatóbbá teheti az ágazatot – jelentette ki az Agrárminisztérium (AM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára Martonvásáron, a 13. Európai Precíziós Gazdálkodási Konferencia szakmai napján.
Az AM közleményében azt írta Juhász Anikó beszédében hangsúlyozta, hogy az innováció és a kutatás csak akkor képes változást létrehozni, ha alkalmazhatóvá, érthetővé és követendővé válik, ehhez nélkülözhetetlen a tudás hatékony átadása. Hozzátette: ezen célok elérése érdekében is jött létre hazánk Digitális Agrárstratégiája, amely 2023-ig fogalmazza meg a magyar agrárgazdaság digitalizációjához szükséges intézkedéseket. A célok megvalósításával a magyar mezőgazdaság nemzetközi szinten is fokozni tudja versenyképességét és növelheti hatékonyságát.
A helyettes államtitkár kiemelte, hogy az új Közös Agrárpolitikában is megjelenik az Agrártudásmegosztási és Innovációs Rendszerek tervezésének igénye. Ezáltal óriási lehetőség nyílik olyan támogatási rendszerek és programok kialakítására a következő 5 évre, amelyek a fenntarthatósági kihívásokra válaszul kiemelten használják az innováció eszközeit, és segítik az agrárdigitalizáció térnyerését a mezőgazdaság különböző ágazataiban – tette hozzá.
Juhász Anikó beszédében arra is kitért, hogy a fenntarthatósági problémákra a folyamatos fejlesztés és a tudás átadása jelent megoldást a mezőgazdaságban, ebben a digitalizációnak és a precíziós gazdálkodásnak fontos szerep jut. Hozzátette: ezekkel az eszközökkel hatékonyabban járulhatunk hozzá teremtett világunk megőrzéséhez – olvasható a közleményben.
Magyarország először rendezi meg az Európai Precíziós Gazdálkodási Konferenciát (ECPA). Idén 26 ország 116 előadója vesz részt a július 22-ig tartó eseményen. A szakmai nap keretében a tudományos előadásokon ismertetett korszerű technológiákat mutatják be a gyakorlatban is, valós üzemi körülmények között. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többsége 50 ezer forint alatt költ karácsonyi ajándékokra, a fenntarthatóság fontos szempont, de nem elsődleges
Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >ESG – a fenntarthatósági szabványokról jogi szemmel
2023 decembere óta számos jogszabály látott napvilágot az ESG-részletszabályokról, amelyben…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Trade magazin idén is megkérdezi az Olvasói véleményét a karácsonyi tv-reklámokról! Szavazzon Ön is!
A közönségszavazás 2024. december 12. és 19. között zajlik. 🎁…
Tovább olvasom >FRUIT LOGISTICA 2025: Számos innovációval várja az érdeklődőket a kiállítás
A nemzetközi gyümölcs- és zöldségkereskedelem képviselői 2025-ben ismét Berlinben találkoznak.…
Tovább olvasom >EuroCIS 2025: Komoly érdeklődés mutatkozik a kiskereskedelmi technológia szakvására iránt
Az Amazon és a TikTok nemrég egy olyan megállapodást kötött,…
Tovább olvasom >