Az idei Gundel-díjasok
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete szeptember 23-án – Gundel Károly születésnapján – megtartotta hagyományos Kitüntetési Bizottsági ülését. A szakma idén 9. alkalommal döntött Gundel Károly-díjazott személyéről.

A kitüntetettek Kovács Lásztló MVI elnökkel
A Kitüntetési Bizottság 19 tagja 11 jelölt közül választotta ki azt a személyt, akit a méltónak talált a „szakma Kossuth-díjára”. A bizottság a 2022. évi Gundel Károly-díjat Borbás Marcsi televíziós műsorvezetőnek gasztronómiai és hagyományőrző tevékenységéért, valamint Macsinka Jánosnak, az egri Macok Bisztró tulajdonosának vendéglátós munkásságáért ítélte oda.
A díj ünnepélyes átadására az október 16-án vasárnap délben megrendezésre kerülő MVI Gálaebéden kerül sor a Gundel Étteremben.
Kapcsolódó cikkeink
Még egyszer a felszolgálási díjról
Az MVI aktualizálta tájékoztató anyagát a jelenlegi szabályozásnak megfelelően a…
Tovább olvasom >Ünnepség a Gundel-emléktáblánál
Szűk körben, csendes megemlékezéssel ünnepelte Gundel János (1844–1915) születésnapját az…
Tovább olvasom >Önnek 1%, a szakmának esély!
Ön is segítheti a szakmai érdekképviseleti munkát, ha személyi jövedelemadója…
Tovább olvasom >További cikkeink
Május közepétől jöhet a drogériák árcsökkentése: 30 termékkategóriában mérséklődhetnek az árak
Újabb hatósági beavatkozás készül a hazai kiskereskedelemben: a kormány 30…
Tovább olvasom >KSH: a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 0,4 százalékkal haladta meg, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal mérséklődött
Márciusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 0,4…
Tovább olvasom >Az NGM elégedett a kiskereskedelmi forgalom bővülésével
A kiskereskedelmi forgalom márciusi megtorpanása csupán átmeneti, technikai jelenség, amelynek…
Tovább olvasom >