Az energetikai és élelmiszerbiztonságért tüntettek a szakszervezetek Bukarestben
A romániai Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) több ezer tagja tüntetett szerdán Bukarestben energetikai- és élelmiszerbiztonsági, az ukrajnai háború negatív hatásait ellensúlyozó kormányzati intézkedéseket követelve.
A Magunkra hagyva saját hazánkban jelmondattal rendezett megmozdulásra a BNS 35 tagszervezetének képviselői érkeztek Bukarestbe az ország minden tájáról. Dumitru Costin, a BNS elnöke arról beszélt: az ukrajnai háború nemcsak emberéleteket követel, hanem a gazdaságban is áldozatokat szed, a növekvő energiaárak miatt munkahelyek is veszélybe kerülnek, a lakosságot a tomboló infláció közepette az elszegényedés fenyegeti.
A szakszervezeti tömb petíciójában úgy értékelte: az orosz energiaforrásoktól való függetlenedési törekvések rátevődnek az árliberalizációra, ezek együttes hatása pedig olyan magas energiaárakat eredményez, amelyek sürgős kormányzati beavatkozást igényelnek. Az érdekképviselet beruházásokat sürgetett az energetikai szektorban, ugyanakkor élelmiszerbiztonsági stratégia kidolgozását is követeli a kormánytól, hogy legalább az alapélelmiszerek árát féken lehessen tartani.
A BNS egy másik kérése az, hogy a bukaresti kormány a hadsereg korszerűsítését használja fel a hazai védelmi ipar újjáélesztésére, és ne a szociális intézkedésektől vonja el a fegyverkezésre fordítandó pénzt.
Marius Budai munkaügyi miniszter kiment a tüntetők közé, és azt ígérte: a kormány megvédi a kiszolgáltatott, nehéz helyzetbe kerülő állampolgárokat, a szociális intézkedésekre pedig az uniós helyreállítási alapból különítenek el forrásokat.
A tüntetők a kormány székháza elől a parlament elé vonultak, majd a demonstráció koradélután incidens nélkül véget ért.
Kapcsolódó cikkeink
Magyar sertéshúsból készült ételek kerüljenek az ünnepi asztalra!
Nem csak a halas ételek kerülnek középpontba az ünnepi időszakban,…
Tovább olvasom >Az EU és a Mercosur-országok politikai megállapodásra jutottak a tervezett szabadkereskedelmi megállapodásról
Az Európai Bizottság és a Mercosur-országok képviselői lezárták a szabadkereskedelmi…
Tovább olvasom >Nébih: a 25 „mentőcsomagból” 7 élelmiszerbiztonsági szempontból a megfelelőség határán mozgott
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Szupermenta programjának legújabb terméktesztjén a zöldség-gyümölcs ételmentő…
Tovább olvasom >További cikkeink
Prémium legyen, de fenntartható is – a legifjabb generáció elvárásai
A kiskereskedelmi szereplők kénytelenek lesznek egyre nagyobb figyelmet fordítani fenntarthatósági…
Tovább olvasom >Liptai Zsolt lett az év bortermelője
A Magyar Bor Akadémia (MBA) Év Bortermelője Magyarországon 2024 elismerését…
Tovább olvasom >Tippek a bankkártyás csalások elkerülésére az ünnepi forgatagban
A karácsonyi időszak a vásárlás öröméről szól, ám ilyenkor a…
Tovább olvasom >