A visszaváltási kötelezettségről
Az Országgyűlés által 2020 decemberében megszavazott hulladékgazdálkodási törvénycsomag értelmében 2023. július 1-től lép életbe az üveg- és műanyag palackokra, valamint a fémdobozokra vonatkozó kötelező visszaváltási díjas rendszer. Minthogy a rendelkezések a vendéglátást is érintik, a piac érintett szereplői megkezdték a helyzetfelmérést a szakmai szervezetek vezetőinek bevonásával.
Kovács László, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke felhívta olvasóink figyelmét arra, hogy az európai országok többségében már bevezették a visszaváltási díjat az egyszer használatos italcsomagolásokra – ezek körébe tartoznak a PET-palackok, az alumínium és papír italosdobozok.
Az elnök szerint első lépésben azt kell felmérni, mennyi és milyen jellegű hulladék keletkezik a vendéglátás különböző szegmenseiben és hogyan kezelik azokat. Lényeges kérdésnek tartja a szekcionált hulladékgyűjtés lehetőségének gyors megteremtését, és javasolja az éttermeknek a felkészülés azonnali megkezdését. //
A fenti cikk a Trade magazin 2022.08-09. 141. oldalán olvasható.
Kapcsolódó cikkeink
Egyre többen választják idén a Balatont Horvátország helyett – de nem dőlhetnek hátra a vendéglátósok
Bár erős forgalommal kecsegtet a 2025-ös nyári szezon a Balatonnál,…
Tovább olvasom >Semsei Rudolf elismerése
A Menedzserek Országos Szövetsége májusban már 30. alkalommal rendezte meg legrangosabb…
Tovább olvasom >Nagy hazai borravaló-körkép: így jattolnak a magyarok a vendéglátósok szerint
A vendéglátósok 75 százaléka számolt be arról, hogy a vendégektől…
Tovább olvasom >További cikkeink
Mi a bioélelmiszerek realitása a közétkeztetésben?
A Magyar Biokultúra Szövetség a bioélelmiszerek közétkeztetésbe kerüléséért indított aláírásgyűjtése…
Tovább olvasom >Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves…
Tovább olvasom >Nagybevásárlás az építkezés szünetében – A nap képe
„Visszamegyek, de előtte még otthon le kell borítanom a cuccot.”…
Tovább olvasom >