A Trigránit nem vonul ki Oroszországból
A Trigránit csoport nem vonul ki Oroszországból, a tervezett moszkvai beruházást azonban nem valósítja meg – erősítette meg Lovas István, a Trigránit csoport ország-igazgatója, a vagyonkezelő menedzsment vezérigazgatója az MTI-nek hétfőn.
A Mozaik üzletközpont megvalósításába fektetett tulajdonrészüket egy másik befektető megvásárolta és korábbi partnerükkel ő viszi tovább a moszkvai projekt fejlesztését – nyilatkozta Lovas István, aki a Kommerszantban megjelent számokat nem kívánta kommentálni, mivel – mint mondta – azok üzleti jellegű adatok.
A befolyásos orosz üzleti-politikai napilapnak nyilatkozó szakértők 40-60 millió dollár közötti összegre becsülik a moszkvai Mozaik üzletközpont-beruházás jelenlegi értékét. A Kommerszantban közöltek szerint 2008-ban a Trigránit 75 millió dolláros részesedéssel szállt be a projektbe.
Lovas István elmondta: a projekt a befektetést követő pár hónap alatt a gazdasági, illetve finanszírozási válság hatása alá került. Mivel azóta Moszkva vezetése nem hozott pozitív döntést, ezért nem valószínű, hogy a Trigránitnak érdemes ezt megvárni. Remélik, hogy a fejlesztő tulajdonos nagyobb sikerrel jár majd.
Reagálva a Kommerszant megjegyzésére, miszerint számos projektje volt Demján Sándornak és a Trigránit csoportnak Oroszországban és abból nagyon sok nem valósult meg, Lovas István hozzáfűzte: ennek többnyire objektív okai voltak. Ha nem akkor indul a Trigránit az orosz piacon, amikor a válság bekövetkezett, akkor ma egészen máshol tartanának. Sajnos a válság derékba törte a terveket és nem csak a Trigránitét, hanem jó néhány más orosz és külföldi fejlesztőét is – tette hozzá.
A Trigránit nem akar elmenni Oroszországból. Jelenleg is futó projektjei vannak itt. A cégcsoport tulajdonában és üzemeltetésében van két éve egy bevásárlóközpont Naberezsnije Cselni városában, ahol a Kamaz járműgyár található. A külföldi befektetők szempontjából frekventáltnak számít Tatársztán (a Tatár Köztársaság) második legnagyobb városa.
A Naberezsnije Cselniben lévő bevásárlóközpontot ezért bővíteni szeretnék a piaci igénynek megfelelően. Már tárgyalnak a lehetséges bérlőkkel. Ezen kívül van egy telke a Trigránitnak Omszkban és továbbra is megvan a krasznodari projekt, ahol egy oroszországi partnerrel közösen meglehetősen nagy kiterjedésű földdarab van a Trigránit tulajdonában. Készül a rendezési terv.
Szentpéterváron egyelőre nincs döntés, de nem halt el a Demján Sándor-féle művészeti központ terve,hanem éppen ellenkezőleg, fejlesztés alatt áll. Várható, hogy meg tudnak egyezni az új városvezetéssel.
Lovas István megjegyezte, hogy bár pillanatnyilag másik projektjük nincs Moszkvában, ez bármikor megváltozhat.
A Trigránit tehát nem vonul ki Oroszországból, hanem egy kicsit rendezi a sorait és az üzleti szempontból érdemesebb ügyekre koncentrál – fogalmazott a vezérigazgató.
Lovas István szerint minden bizonnyal pozitívan alakulhat a befektetői-beruházói klíma Oroszországban, hiszen megtörtént az elnökválasztás és az év második felére új kormánya lesz az országnak. Az utóbbi időben nagyon nagy kivárás volt tapasztalható a piacon, az üzleti élet lelassult, de most, hogy stabilizálódik ez a folyamat és egyértelművé válik az ország vezetése mindez pozitívan változhat.
A Kommerszant orosz üzleti-politikai napilap hétfőn arról számolt be, hogy a Trigránit kivonult egyetlen moszkvai projektjéből.
A magyar befektető hangzatos ígérete az 5 milliárd eurós oroszországi ingatlan-beruházásokról gyakorlatilag nem valósult meg – írta a lap, amely szerint a magyaroknak nem volt türelmük kivárni az újabb egyeztetést az egyetlen moszkvai beruházás körül.
A lap úgy értesült, hogy a Trigránit részesedését a Mozaik bevásárlóközpontban Pjotr Sura, az RGI International nevű cég társtulajdonosa vette meg körülbelül egy hónapja. A szentpétervári kormányzói poszton történt csere miatt pedig még Demján Sándor személyes fejlesztési terve is leállt az északi nagyvárosban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?
Milyen szabályok vonatkoznak ma az influenszerekre? Hol húzódnak az etikai…
Tovább olvasom >Bővül az ALDI app: ezentúl kuponok is elérhetők
Újabb mérföldkőhöz érkezett az ALDI applikáció. A vásárlók mostantól bármely…
Tovább olvasom >