A Tanyafejlesztési Program segítségével újult meg a gyulai piac
Létjogosultságuk van Magyarországon a helyben előállított termékeket kínáló piacoknak, mert a közösségeknek ismét fontos, hogy helyben megtermelt mezőgazdasági termékekhez és jó minőségű élelmiszerekhez jussanak – jelentette ki a Vidékfejlesztési Minisztérium politikai államtitkára szerdán Gyulán, a Tanyafejlesztési Program támogatásával felújított piac átadó ünnepségén.
Budai Gyula kiemelte: az előző kormányok alatt sorra zártak be a piacok, helyükre bevásárlóközpontok és plázák épültek; a folyamat három év alatt megfordult.
Az államtitkár szólt arról, hogy a múlt héten megjelent az új Tanyafejlesztési Program pályázati felhívása, a támogatási keretre az önkormányzatok az állam kilencven százalékos támogatása mellett tanyasi termékek piacra jutását segítő projektekkel is pályázhatnak.
Budai Gyula a kormány egyik legsikeresebb programjának nevezte a Tanyafejlesztési Programot, amely mintegy háromezer tanyán élő ember számára nyújt felzárkózási lehetőséget. A program 2010-ben egymilliárd forinttal indult, a nagy érdeklődés miatt a kormány a keretösszeget 2012-ben 1,5 milliárdra emelte, 2013-ban pedig kétmilliárdra. A tanyán élő emberek életminőségének javítására 2013. decemberig 4,5 milliárd forint hazai forrás jut.
Görgényi Ernő (Fidesz), Gyula polgármestere az átadó ünnepségen közölte: az önkormányzat a turizmus mellett kiemelt figyelmet szentel a mezőgazdaságnak, különösen a helyi termékeket előállítóknak, kisebb és nagyobb termelőknek, s a maga eszközeivel segíti őket az értékesítésben.
A piac felújítása mintegy 24 millió forintba került, a beruházás a város életében legalább annyira fontos, mint a jelenleg kivitelezés alatt álló milliárdos fürdőfejlesztés. A piac Gyulán évszázadok óta meghatározó közösségi tér, összekötő kapocs a helyi polgárok és a termelők között – mondta a polgármester.
Az ünnepségen részt vett Kovács József (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője, aki példaértékűnek nevezte, hogy a piacfelújítás négy hónap alatt befejeződött.
A területen új közlekedési utak létesültek, 750 négyzetméteren kicserélték a burkolatot, 914 négyzetméteren új szegélyeket raktak le, felújították a piac földalatti vezetékrendszerét és informatikai kábeleket fektettek le, a régi betonasztalok egy jelentős részét rozsdamentes, korszerű fémasztalokra cserélték.
A beruházás 24 millió forint összköltségéből 10,5 millió forint volt az önkormányzati önerő, a többi vissza nem térítendő támogatás a Tanyafejlesztési Programból. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon –…
Tovább olvasom >Nehéz helyzetben a sertéshúságazat: emelkedő költségek, csökkenő fogyasztás és átalakuló szokások
Évek óta kihívásokkal néz szembe a hazai és az uniós…
Tovább olvasom >Az NGM tájékoztató levélben kéri az embereket, hogy költsenek
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztató levélben fogja értesíteni az önkéntes…
Tovább olvasom >