A munkaerőpiac változásai és üzleti döntéshozatal az IOM 2024-es Világmigrációs Jelentése alapján
Az International Organization for Migration (IOM) 2024-es Világmigrációs Jelentése számos fontos adatot tárt fel a globális migrációs trendekkel és kihívásokkal kapcsolatban, amelyek különösen jelentősének tekinthetők az üzleti döntéshozók számára.
A jelentés kiemeli, hogy az elmúlt évtizedekben a nemzetközi migráció fontos hajtóereje maradt a gazdasági növekedésnek és a fejlesztésnek, amelyet a nemzetközi átutalások jelentős növekedése is alátámaszt. 2000 és 2022 között az átutalások összege 128 milliárd dollárról 831 milliárd dollárra emelkedett, ami különösen a fejlődő országok GDP-jének növelésében játszik kiemelt szerepet, mégpedig a közvetlen külföldi beruházásokon túlmutató mértékben.
A jelentés rávilágít, hogy a migránsok által küldött pénzösszegek jelentős része alacsony és közepes jövedelmű országokba történő átutalások formájában realizálódik, amelyek jelentős részét képezik ezeknek az országoknak a GDP-jének. Ez a tényező közvetlen hatással van a globális munkaerőpiac struktúrájára és dinamikájára, mivel a fejlődő országokban a bevétel növekedése javíthatja a helyi gazdaságokat, és ezáltal a foglalkoztatási lehetőségeket is.
A jelentés szerint 281 millió nemzetközi migráns él a világon, akik közül sokan konfliktusok, erőszak, természeti katasztrófák és egyéb okok miatt kényszerültek elhagyni otthonaikat. Ez a magas szám rámutat arra a sürgős szükségességre, hogy a kormányzatok és üzleti szektorok egyaránt foglalkozzanak a migráció okozta válságokkal, és integrált megoldásokat dolgozzanak ki.
A jelentés szerint a legtöbb migráció rendszeres, biztonságos és regionálisan koncentrált, ami közvetlenül kapcsolódik a lehetőségekhez és megélhetéshez. Az üzleti vezetők számára ez azt jelenti, hogy a munkaerőpiac és a humánerőforrás-gazdálkodás területén stratégiai tervezésre van szükség, figyelembe véve a migrációs trendeket és azok hatásait.
Kapcsolódó cikkeink
Így panaszkodnak a magyar dolgozók generációi – országos kutatás Steigervald Krisztiánnal
Egy átlagos magyar felnőtt a családján és a munkahelyén kívül…
Tovább olvasom >NIQ: Nem hátba veregetésre, mentorfigurákra van szüksége a fiataloknak
Egy átlagos magyar felnőtt a családján és a munkahelyén kívül…
Tovább olvasom >Trenkwalder: a versenyszféra munkavállalóinak csaknem fele elégedetlen a fizetésével
A vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, többségük…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >