A munkaerőpiac változásai és üzleti döntéshozatal az IOM 2024-es Világmigrációs Jelentése alapján
Az International Organization for Migration (IOM) 2024-es Világmigrációs Jelentése számos fontos adatot tárt fel a globális migrációs trendekkel és kihívásokkal kapcsolatban, amelyek különösen jelentősének tekinthetők az üzleti döntéshozók számára.
A jelentés kiemeli, hogy az elmúlt évtizedekben a nemzetközi migráció fontos hajtóereje maradt a gazdasági növekedésnek és a fejlesztésnek, amelyet a nemzetközi átutalások jelentős növekedése is alátámaszt. 2000 és 2022 között az átutalások összege 128 milliárd dollárról 831 milliárd dollárra emelkedett, ami különösen a fejlődő országok GDP-jének növelésében játszik kiemelt szerepet, mégpedig a közvetlen külföldi beruházásokon túlmutató mértékben.
A jelentés rávilágít, hogy a migránsok által küldött pénzösszegek jelentős része alacsony és közepes jövedelmű országokba történő átutalások formájában realizálódik, amelyek jelentős részét képezik ezeknek az országoknak a GDP-jének. Ez a tényező közvetlen hatással van a globális munkaerőpiac struktúrájára és dinamikájára, mivel a fejlődő országokban a bevétel növekedése javíthatja a helyi gazdaságokat, és ezáltal a foglalkoztatási lehetőségeket is.
A jelentés szerint 281 millió nemzetközi migráns él a világon, akik közül sokan konfliktusok, erőszak, természeti katasztrófák és egyéb okok miatt kényszerültek elhagyni otthonaikat. Ez a magas szám rámutat arra a sürgős szükségességre, hogy a kormányzatok és üzleti szektorok egyaránt foglalkozzanak a migráció okozta válságokkal, és integrált megoldásokat dolgozzanak ki.
A jelentés szerint a legtöbb migráció rendszeres, biztonságos és regionálisan koncentrált, ami közvetlenül kapcsolódik a lehetőségekhez és megélhetéshez. Az üzleti vezetők számára ez azt jelenti, hogy a munkaerőpiac és a humánerőforrás-gazdálkodás területén stratégiai tervezésre van szükség, figyelembe véve a migrációs trendeket és azok hatásait.
Kapcsolódó cikkeink
A magyarok többségének jó a kapcsolata a kollégáival és ezen a home office sem változtatott
Tízből hét hazai munkavállaló szerint jó a légkör a munkahelyén,…
Tovább olvasom >A nyári szabadságolások után nő a felmondások száma a cégeknél
A nyári szabadságolások lecsengésével sok cégvezető szembesül azzal az évről…
Tovább olvasom >A szülők szerint a hibrid munkavégzés kulcsszerepet játszhat a szünidei gyermekfelügyelet megoldásában
Az International Workplace Group legfrissebb kutatása szerint a szülők több…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy áremelési hullám várható a kereskedelemben
2025 első felében általánosan csökkenő áremelési szándékokat tapasztalt a GKI…
Tovább olvasom >A gyerekek jövője most a tét – 198 Tesco-üzletben lehet szavazni
Országszerte 198 Tesco üzletben szavazhatnak a vásárlók elsősorban gyerekeket és…
Tovább olvasom >Az infláció az eurózónában 2 százalékra, az EU-ban 2,3 százalékra gyorsult éves szinten
Gyorsult az infláció növekedése az euróövezetben és az Európai Unióban…
Tovább olvasom >