A legszűkebb elit tagja a magyar GoldenBurg burgonya
Hatalmas sikert értek el a Dunaegyházán termesztett GoldenBurg burgonyák. A Haladás Mezőgazdasági Zrt. krumplijai ugyanis a Nébih legújabb – tegnap közzétett –, Szupermenta tesztsorozatában minden kategóriában dobogóra kerültek. Ez egyértelműen jelzi, hogy a magyar krumpli nemzetközi összevetésben is megállja a helyét, hiszen a vizsgálatba bevont tételeknek több mint a fele külföldi, import burgonya volt.
Ismét bizonyított a magyar burgonya! Mindhárom vizsgált kategóriában a legszűkebb elit, a legjobb három között végeztek a Haladás Mezőgazdasági Zrt. GoldenBurg burgonyái a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Szupermenta programjának keretében elvégzett teszten. A vizsgálat fókuszában a 8 legnagyobb hazai kereskedelmi láncban kapható csomagolt burgonyák álltak. Az ellenőrzés rendkívül széleskörű és mély volt, hiszen 27 tételt vettek górcső alá, amelyeken összesen csaknem 8000 laboratóriumi mérést végeztek el.
A független teszt végeredményeként a GoldenBurg salátának való – „A” típusú – piros Cherie és a főzni való – „B” típusú – Red Fantasy burgonyája a harmadik helyen végzett. Külön öröm, hogy utóbbi kategóriában kizárólag bio termékeket soroltak előrébb a Nébih szakemberei, vagyis a Dunaegyházáról származó krumplik ezekkel is felveszik a versenyt. A cég sütni való – „C” típusú –, sárga Wega burgonyája ezüstérmet kapott. E szerint tehát nem volt olyan kategória, ahol a GoldenBurg burgonya ne került volna dobogóra.
„Több szempontból is roppant nagy öröm számunkra, hogy ilyen előkelő helyezést értek el burgonyáink. Krumplijaink a nemzetközi összevetést is kiállták, miután a vizsgált tételeknek több mint a fele importáru volt. Bio termékekkel szemben is kiválóan teljesítettünk. Ez pedig egyértelmű visszajelzés, hogy szakembereink nagyszerű munkát végeznek, termesztési folyamataink pedig a legmagasabb színvonalon állnak”
– hangsúlyozta Kulich Éva, a Haladás Mezőgazdasági Zrt. kereskedelmi és marketing vezetője.
A laboratóriumi vizsgálatok során egyebek mellett ellenőrizték a növényvédőszer-maradékok és a nehézfémek esetleges jelenlétét, valamint penész és GMO vizsgálatot is tartottak. A teszt egyébként összességében igen megnyugtató eredménnyel zárult, ugyanis mindent tételnél rendben találták a határértékeket az ellenőrök.
Kapcsolódó cikkeink
Talajaink termőképességének megőrzését szolgáló szabályok a KAP-ban
Sokféle lehetőséget és választást kínál az új, 2023 és 2027…
Tovább olvasom >Nagyon lenyomta az élelmiszerárakat az ÁFA-csökkentés déli szomszédunknál
A horvátoknál a kormány 8 százalékkal mérsékelte az alapvető élelmiszerek…
Tovább olvasom >Raskó György: Az ársapkás burgonya minősége olyan, amit sertéseknek szoktunk adni
Raskó György agrárvállalkozó, közgazdász szerint a kormány nem számolt azzal,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Intrum: A mély válságot elkerüljük, de elhúzódó recesszió és hitelválság jöhet
Várhatóan 2023-ban sem javul jelentősen a magyar háztartások pénzügyi helyzete…
Tovább olvasom >Magyar Bankholding: Idén megindulhat a gazdasági teljesítmény növekedése
2023 végére egy számjegyű lehet az infláció, az éves átlag…
Tovább olvasom >Mindenkinek fix alapbéremelést és jelentős juttatásnövelést ad az Auchan
Januártól minden munkatársának alapbérét bruttó 32 000 forinttal emeli az Auchan.…
Tovább olvasom >