A két és három csillagos szállodáké a jövő
Miért érdemes Magyarországon hotelfejlesztésekbe vágni? – vizsgálták a szakemberek a Noerr Ügyvédi Iroda és a két társszervező, a Kohl & Partner, valamint a Coteba Hungária Kft. által rendezett szakmai találkozón.
A szakemberek szerint most, a válság időszakában is szükség van a szállodák fejlesztésére, sőt a válság előtti idők tendenciáiból is ez következik. Hazánkban hiány mutatkozik különösen a kisebb méretű 2-3 csillagos szállodák kínálatában, viszont ebben a szegmensben a turisztikai keresleti igények változása, finomodása figyelhető meg az elmúlt időszakban. Az új, jól célzott szállodafejlesztésekkel erős versenyelőnyre tesznek szert a beruházók, hiszen a gazdasági mélypontot követő fellendülési szakaszban a turizmus élénkülésével számolnak, ami megnövelheti a kisebb méretű szállodák iránti keresletet.
A vendégek elsősorban a minőségi szolgáltatásokkal felszerelt, igényes, 3 és 3 superior csillagos szállodákat fogják keresni a szakemberek véleménye szerint. A jelenlegi tendencia szerint a vendégek átlagos tartózkodási ideje lerövidül, ezért a jó minőségű, városi szállodák kerülnek a turisztikai érdeklődés középpontjába a jövőben.
A wellness- és spa-szállodák szolgáltatási piaca is átrendeződik az elkövetkező időszakban. Más szolgáltatásokat is kénytelenek lesznek nyújtani, és önálló, megkülönböztető jellegű szolgáltatásokat kell kitalálniuk – írja a Világgazdaság Online.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Fiatalok az agrár-élelmezési szektorban a FAO kutatása szerint
„A fiatalok helyzete az agrár-élelmezési rendszerekben” címmel tette közzé ma az…
Tovább olvasom >Egyre többen választják idén a Balatont Horvátország helyett – de nem dőlhetnek hátra a vendéglátósok
Bár erős forgalommal kecsegtet a 2025-ös nyári szezon a Balatonnál,…
Tovább olvasom >Szállodák a fenntarthatóságért
Becslések szerint a kereskedelemben keletkező élelmiszer-pazarlás 10%-áért a szállodák felelősek…
Tovább olvasom >