A fenntartható csomagolás szerepe az élelmiszerveszteség és -pazarlás megelőzésében
A fenntartható csomagolás megvalósítása kulcskérdés a Föld jövője szempontjából. Az élelmiszerveszteség és -pazarlás ugyancsak egy nagy és globális probléma, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. A fenntarthatóságról gyakran beszélünk, de nem foglalkozunk ugyanakkor a termék-csomagolás közötti kiegyensúlyozott viszonyról, amely szerint nem szabad sem alul, sem túl nem csomagolnunk.
Az innovatív és intuitív fenntartható csomagolás asz egyik legalkalmasabb megoldás a termék és a környezet egyidejű megóvására. A csomagolási szakértők tudják, hogy bármely hiábavalóan előállított termék környezetterhelése nagyobb, mint a védelméül szolgáló csomagolásé. A csomagolás szerves szerepet játszik a termék védelmében, szállításában, tárolásában a teljes elosztási lánc folyamán
A konferencia célja nemcsak felhívni a figyelmet a csomagolásnak az élelmiszerveszteség és -pazarlás megelőzésben betöltött pozitív szerepére, hanem nyomatékosítani is azt a köztudatban, mindezt jó megoldások nemzetközi és hazai példáinak bemutatásával.
A tervezett program kivonata
A konferenciát terveink szerint Dr. Felkai Beáta Olga, az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős helyettes államtitkára nyitja meg, majd az élelmiszerveszteség problémakörének globális kérdéseiről az UNIDO szerepéről szakértője, Aleksa Mirkovic beszél. A hazai élelmiszerveszteség okait és mértékét bemutató előadást a NÉBIH vezető munkatársától, Dr. Kasza Gyulától várjuk. A csomagolásnak az élelmiszerveszteség és -pazarlás megelőzésében betöltött szerepével, a jó gyakorlatok példákon keresztüli, nemzetközi kitekintésű bemutatásával pedig a Csomagolási Világszövetség (WPO) alelnöke, Nerida Kelton foglalkozik. A konferencia második részében a megelőzést szolgáló jó csomagolási megoldásokat ismertetjük, vállalati példákon keresztül. A konferencia zárásaként a csomagolásokat érintő új, illetve módosított környezetvédelmi szabályozásokat (EPR, Ktdt, DRS) tekintjük át.
A tervezett program / Planned program
Megközelítés tömegközlekedéssel:
a Kelenföldi Pályaudvarról induló 172 és 173-as autóbusszal Budaörs benzinkútig kell utazni. A buszmegálló a McDonald’s mögött található. A szálloda az autópálya Budapest felé irányuló oldalán található, az autópálya felett gyalogos híd vezet át.
gépkocsival:
Budapest irányába az M1 és M7-es autópályák közös szakaszáról a 10-es kijáratnál, Budaörs centrum kijáratnál, a MOL benzinkút előtt kell letérni,
Budapest felől: az M1-M7-es autópálya jelzést kell követni. Kb. 9 km-re Budapest központjától a 9-es kijáratnál (Budaörs centrum) a körforgalmú felüljáróra kell felhajtani, amit a második lehajtón kell elhagyni.
A következő körfogalmat az első kihajtón kell elhagyni.
Parkolás: a szálloda kertjében 154 fizetős parkolóhely áll rendelkezésre.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >DRS-rendszer Magyarországon: tanácsok a sikeres visszaváltáshoz
2024. január 1-jén indult el Magyarországon a DRS (Deposit Return…
Tovább olvasom >Mindenkinek a vásárló a fontos – mindig, mindenhol, mindenkor – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
A Business Days harmadik, szerdai napjának délelőttje az elmúlt másfél…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >