A belga kormány a bolti árak csökkentésére szólítja fel az élelmiszeripart
Belgium szövetségi gazdasági minisztere, Pierre-Yves Dermagne július közepére jelölt ki határidőt az élelmiszergyártóknak a fogyasztói árak csökkentésére.

Pierre-Yves Dermagne
– Elfogadhatatlan, hogy amikor az árak csökkennek, a fogyasztóknak hónapokat kell várniuk arra, hogy annak hatását a boltban érezzék – nyilatkozta Dermagne.
Azt, hogy a vállalatok ezirányú kötelezettségüket teljesítik-e, a miniszter úgy tervezi ellenőrizni, hogy a hazai élelmiszer-kiskereskedelmi árakat összeveti a szomszédos országokban jelölt árakkal. Emellett ugyanakkor az árfigyelő központ is havi ellenőrzést végez.
Arra az esetre, ha nem születne megállapodás a kiskereskedők és a beszállítók között, Dermagne azzal fenyegetőzött, hogy nyilvánosan megnevezi azon vállalatokat, amelyek a csökkenő költségek ellenére sem hajlandóak mérsékelni a kiskereskedelmi árakat.
A bejelentést a Belga Élelmiszeripari Szövetséggel (Fevia) folytatott megbeszélése előzte meg, amely az élelmiszerárak mielőbbi csökkentésére irányuló megoldások kidolgozását célozta.
A Feviát „meglepte” a miniszter nyilatkozata, és a Szövetség rámutatott arra, hogy Belgium és Franciaország között jelentős különbség van, hiszen Franciaországban a legnagyobb vállalatok közül 75 befagyasztotta árait.
A Szövetség hangsúlyozta, hogy a hazai szektor nem részesült olyan támogatásban, mint amilyenben a francia vállalatok, és hogy az iparág viseli a példátlanul magas, közel 11%-os bérindexálás költségeit, nem is beszélve az esetleges további adózfizetésre vonatkozó vitákról.
Belgiumban az árak nem csökkentek az energiaárak és a nyersanyagok, például a gabona, a tej és a növényi olaj árának csökkenése ellenére sem.
Az élelmiszerárak emelkedése miatt a szupermarketek és az élelmiszer-beszállítók is neheztelnek egymásra, és egyes kiskereskedők rövid időre le is vettek bizonyos termékeket a polcokról.
Az adatok szerint Belgiumban az élelmiszerárak egy év alatt 18%-kal emelkedtek.
Kapcsolódó cikkeink
Franciaországban és Olaszországban is elindul a Kaufland online piactere
A Kaufland online piactere 2025 késő nyarától Franciaországban és Olaszországban…
Tovább olvasom >Okoshűtőt tesztel a Carrefour Belgiumban
A Carrefour Belgium a brüsszeli Auderghem városrészben lévő hipermarkete szomszédságában…
Tovább olvasom >Felvásárolja a belga Colruyt Group a Foodbaget
A belga Colruyt Group 100%-os tulajdonába kerül a Smartmat nevű…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >